Zagłosuj na nas!
Muzeum Ziemi Puckiej, mokunka

Muzeum Ziemi Puckiej

(4.6 głosów: 5)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Puck to niewielkie miasto nad Bałtykiem, nad Zatoką Pucką z klimatycznym Rynkiem. Stoją tu 
zadbane, kolorowe kamienice, klomby i ławeczki. Jest też Informacja Turystyczna i Muzeum Ziemi Puckiej.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Muzeum mieści się w jednej z odremontowanych kamieniczek, stąd też nazwa Muzeum Ziemi Puckiej – oddział Kamienica. Zwiedzania tu dość sporo, choć wydawać by się mogło, że kamienica nie jest imponujących rozmiarów.

Rynek w Pucku, mokunka
Rynek w Pucku, mokunka

Eksponaty umieszczone są od suteryny po poddasze, w sumie 4 kondygnacje! Każdy eksponat jest opisany i wiąże się z historią tych ziem. Sporo miejsca poświęcono zaślubinom z morzem w 1920 roku. Ciekawe jest tu całkowicie urządzone mieszkanie bogatego mieszczaństwa w stylu późnosecesyjnym. Zwiedzanie bez przewodnika, ale obsługa odpowiada chętnie na wszystkie pytania.Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy
ul. Wałowa, Puck
Oddział "Kamienica Mieszczańska"
Plac Wolności 28, Puck
tel. 58/ 673-29-96
http://muzeumpuck.pl

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–15:00
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Muzeum Ziemi Puckiej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Pucka wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Puck noclegi

Puck to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Puck
Muzea i skanseny
Normalna
muzea kamienice
54°43'15N, 18°24'40E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021