Muzeum Ziemi Puckiej, mokunka

Muzeum Ziemi Puckiej

(4.6 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Puck to niewielkie miasto nad Bałtykiem, nad Zatoką Pucką z klimatycznym Rynkiem. Stoją tu 
zadbane, kolorowe kamienice, klomby i ławeczki. Jest też Informacja Turystyczna i Muzeum Ziemi Puckiej.Muzeum mieści się w jednej z odremontowanych kamieniczek, stąd też nazwa Muzeum Ziemi Puckiej – oddział Kamienica. Zwiedzania tu dość sporo, choć wydawać by się mogło, że kamienica nie jest imponujących rozmiarów.

Eksponaty umieszczone są od suteryny po poddasze, w sumie 4 kondygnacje! Każdy eksponat jest opisany i wiąże się z historią tych ziem. Sporo miejsca poświęcono zaślubinom z morzem w 1920 roku. Ciekawe jest tu całkowicie urządzone mieszkanie bogatego mieszczaństwa w stylu późnosecesyjnym. Zwiedzanie bez przewodnika, ale obsługa odpowiada chętnie na wszystkie pytania.Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy
ul. Wałowa, Puck
Oddział "Kamienica Mieszczańska"
Plac Wolności 28, Puck
tel. 58/ 673-29-96
http://muzeumpuck.pl

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–15:00
  • wtorek: 08:00–15:00
  • środa: 08:00–15:00
  • czwartek: 08:00–15:00
  • piątek: 08:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Puck noclegi

Puck to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Puck
Muzea i skanseny
Normalna
muzea kamienice
54°43'15N, 18°24'40E
25 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację