Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historia Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim sięga 1937 roku. Zgromadzone wówczas eksponaty zostały zniszczone w czasie II wojny światowej, a na reaktywowanie muzeum trzeba było czekać aż do roku 1967.Obecnie Muzeum Ziemi Grodziskiej mieści się w pałacu Łubieńskich z XIX wieku przy ulicy 27 stycznia. Eksponaty prezentują historię miasta i regionu, a w oddzielnej sali można zobaczyć obraz "Panorama Obrony Grodziska z 1848 roku” oraz makietę miasta z XIX wieku.

Na wystawie plenerowej przed pałacem prezentowana jest broń pancerna z czasów II wojny światowej oraz dawny sprzęt rolniczy.

Muzeum Ziemi Grodziskiej
ul. Kolejowa 12, ekspozycja ul. 27 Stycznia, Grodzisk Wielkopolski
tel. 61/ 444-52-34Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Grodzisk Wielkopolski noclegi

Grodzisk Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Grodzisk Wielkopolski
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°13'23N, 16°21'47E
27 marzec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację