Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim

(5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Historia Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim sięga 1937 roku. Zgromadzone wówczas eksponaty zostały zniszczone w czasie II wojny światowej, a na reaktywowanie muzeum trzeba było czekać aż do roku 1967.Obecnie Muzeum Ziemi Grodziskiej mieści się w pałacu Łubieńskich z XIX wieku przy ulicy 27 stycznia. Eksponaty prezentują historię miasta i regionu, a w oddzielnej sali można zobaczyć obraz "Panorama Obrony Grodziska z 1848 roku” oraz makietę miasta z XIX wieku.

Na wystawie plenerowej przed pałacem prezentowana jest broń pancerna z czasów II wojny światowej oraz dawny sprzęt rolniczy.

Muzeum Ziemi Grodziskiej
ul. Kolejowa 12, ekspozycja ul. 27 Stycznia, Grodzisk Wielkopolski
tel. 61/ 444-52-34Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–22:00
  • wtorek: 08:00–22:00
  • środa: 08:00–22:00
  • czwartek: 08:00–22:00
  • piątek: 08:00–22:00
  • sobota: 08:00–22:00
  • niedziela: 08:00–22:00

Grodzisk Wielkopolski noclegi

Grodzisk Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Grodzisk Wielkopolski
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°13'23N, 16°21'47E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021