Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim

Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim
52°13'23" N, 16°21'47" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Historia Muzeum Ziemi Grodziskiej w Grodzisku Wielkopolskim sięga 1937 roku. Zgromadzone wówczas eksponaty zostały zniszczone w czasie II wojny światowej, a na reaktywowanie muzeum trzeba było czekać aż do roku 1967.Obecnie Muzeum Ziemi Grodziskiej mieści się w pałacu Łubieńskich z XIX wieku przy ulicy 27 stycznia. Eksponaty prezentują historię miasta i regionu, a w oddzielnej sali można zobaczyć obraz "Panorama Obrony Grodziska z 1848 roku” oraz makietę miasta z XIX wieku.Na wystawie plenerowej przed pałacem prezentowana jest broń pancerna z czasów II wojny światowej oraz dawny sprzęt rolniczy.

Muzeum Ziemi Grodziskiej
ul. Kolejowa 12, ekspozycja ul. 27 Stycznia, Grodzisk Wielkopolski
tel. 61/ 444-52-34

Grodzisk Wielkopolski noclegi

Grodzisk Wielkopolski to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125486 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020