Muzeum Wielki Kleszcz w Kłodzku, mokunka

Muzeum Wielki Kleszcz w Kłodzku

(4.5 głosów: 24)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wielki Kleszcz - ta nazwa może być nieco myląca, bo Wielki Kleszcz to nowe Muzeum w Twierdzy Kłodzkiej, stworzone dzięki unijnym funduszom.Muzeum powstało w XVIII-wiecznej części Twierdzy Kłodzkiej, pomiędzy Donżonem a Dziełem Koronowym i jest zorganizowane z rozmachem. Przy posiadaniu biletu do korony Twierdzy lub do Labiryntów, Wielki Kleszcz zwiedza się bezpłatnie. To forma promocji tego miejsca, do końca 2015 roku, potem będą bilety na wejście.

Zwiedzanie części Twierdzy zwanej Wielkim Kleszczem odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. Sama forma Wielkiego Kleszcza jest niezwykle ciekawie pomyślana i zaaranżowana. Muzeum pokazuje życie skoszarowanych mieszkańców twierdzy, można tu zobaczyć kantynę, lazaret, sypialnie, kasyno, prochownię oraz tzw kazamaty dowódcy.Manekiny i sprzęty z epoki oraz multimedia sprawiają, że przenosimy się w czasie! Fantastyczna forma przekazu i bardzo wielka atrakcja dla zwiedzających.

Nazwa Wielki Kleszcz pochodzi od tzw. kleszczowego ognia, w który dostawał się ten, kto bez zezwolenia usiłowal tu wtargnąć lub opuścić to miejsce.Wielki Kleszcz - Twierdza Kłodzka
pl. B.Chrobrego 1, Kłodzko
tel. 74/ 865-46-00
kleszcz@um.klodzko.pl
www.kleszcz.klodzko.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–15:00
  • wtorek: 09:00–15:00
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 09:00–15:00
  • niedziela: 09:00–15:00

Muzeum Wielki Kleszcz w Kłodzku na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Kłodzka wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Kłodzko noclegi

Kłodzko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kłodzko
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°26'25N, 16°39'13E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021