Muzeum Wielki Kleszcz w Kłodzku

Zdjęcia (1)

Wielki Kleszcz - ta nazwa może być nieco myląca, bo Wielki Kleszcz to nowe Muzeum w Twierdzy Kłodzkiej, stworzone dzięki unijnym funduszom.Muzeum powstało w XVIII-wiecznej części Twierdzy Kłodzkiej, pomiędzy Donżonem a Dziełem Koronowym i jest zorganizowane z rozmachem. Przy posiadaniu biletu do korony Twierdzy lub do Labiryntów, Wielki Kleszcz zwiedza się bezpłatnie. To forma promocji tego miejsca, do końca 2015 roku, potem będą bilety na wejście.

Zwiedzanie części Twierdzy zwanej Wielkim Kleszczem odbywa się wyłącznie z przewodnikiem. Sama forma Wielkiego Kleszcza jest niezwykle ciekawie pomyślana i zaaranżowana. Muzeum pokazuje życie skoszarowanych mieszkańców twierdzy, można tu zobaczyć kantynę, lazaret, sypialnie, kasyno, prochownię oraz tzw kazamaty dowódcy.Manekiny i sprzęty z epoki oraz multimedia sprawiają, że przenosimy się w czasie! Fantastyczna forma przekazu i bardzo wielka atrakcja dla zwiedzających.

Nazwa Wielki Kleszcz pochodzi od tzw. kleszczowego ognia, w który dostawał się ten, kto bez zezwolenia usiłowal tu wtargnąć lub opuścić to miejsce.

Wielki Kleszcz - Twierdza Kłodzka
pl. B.Chrobrego 1, Kłodzko
tel. 74/ 865-46-00
kleszcz@um.klodzko.pl
www.kleszcz.klodzko.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Powiązane miejsca

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: