Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Muzeum w Zgierzu, linek

Muzeum w Zgierzu

(4.3 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Miasta Zgierza siedzibę ma w zabytkowym Domu pod Lwami, przy ul. Dąbrowskiego 21. To dawny dom tkacki w Zgierzu, jeden z wielu, a przy tym jeden z piękniejszych. Domy tkaczy były zarówno drewniane, jak i murowane. Siedziba Muzeum to budowla murowana, jednopiętrowa, z ryzalitem z attyką. Ta attyka właśnie zdiobiona jest postaciami lwów, stąd nazwa budynku. Na frontonie domu widnieje data 1828.Muzeum Miasta Zgierza
ul. Dąbrowskiego 21, Zgierz
tel. 42/ 716-37-92
www.muzeumzgierz.pl
Godziny zwiedzania: wt, śr, pt: 9.00-15.30, czw 10.00-18.00, nd 10.00-16.00
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, w nd wstęp na wystawy stałe bezpłatny

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Zgierz noclegi

Zgierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zgierz
Muzea i skanseny
Normalna
muzea zabytki
51°51'28N, 19°24'51E
19 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację