Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°2'54" N, 21°4'3" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: 11:00–14:00
  • niedziela: 11:00–14:00

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach niedaleko Kielc to inaczej Ekomuzeum im. Jana Pazdura. Ta ciekawa, bardzo różnorodna placówka funkcjonuje od 2001 roku na terenie dawnego zakładu wielkopiecowego z XIX wieku. Muzeum to leży na Szlaku Zabytków Techniki woj. świętokrzyskiego.Zwiedzanie Muzeum

Trasa zwiedzania wiedzie chronologicznie wśród obiektów byłego zakładu poczynając od estakady kolejowej, przez boksy magazynowe, wieżę ciśnień aż do Wielkiego Pieca, który jest najcenniejszym obiektem w Muzeum. Kolejną wielką atrakcją muzealną jest jedna z największych na świecie maszyna parowa. Niezwykle interesująca jest wystawa paleontologiczna ze zbiorem skamieniałości z okresu permu, jury i kredy znalezionych w rejonie Gór Świętokrzyskich.

Muzeum w Starachowicach
Muzeum w Starachowicach

Wystawa samochodów

Ciekawą ekspozycją jest też wystawa samochodów produkowanych przez byłą Fabrykę Samochodów Ciężarowych w Starachowicach, w tym najstarszy Star 20 i uczestnik rajdu Paryż- Dakar Star 266R. Jest też odtworzony na orginalnym podwoziu papa-mobile - samochód papieża.

Imprezy w Muzeum

Ekomuzeum w Starachowicach organizuje rozmaite imprezy plenerowe związane tematycznie z obiektem jak np. impreza popularno-naukowa "Żelazne korzenie" czy Festyn Historyczny "Od Prasłowian do Polaków".

Muzeum w Starachowicach
Muzeum w Starachowicach
Muzeum w Starachowicach


Muzeum Przyrody i Techniki - Ekomuzeum im. Jana Pazdura
ul. Wielkopiecowa 1, Starachowice
tel. 41/ 275-40-83, 783-730-094
mpt@ekomuzeum.pl
www.ekomuzeum.pl

Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Zakład wielkopiecowy w Starachowica Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach Muzeum w Starachowicach

Starachowice noclegi

Starachowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020