Muzeum w Łowiczu zapoczątkował kolekcjoner i społecznik Władysław Tarczyński. W 1905 roku udostępnił on swoje historyczno-artystyczne oraz etnograficzne zbiory.
Muzeum Miejskie było wspierane przez Muzem Etngraficzne Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, które z kolei powstało dzięki kolekcji Anieli Chmielińskiej. Do 1948 roku oba muzea udostępniały swoje zbiory w jednym budynku przy Starym Rynku 18.
W 1948 roku łowickie muzea przejęło Muzeum Narodowe w Warszawie. Połączone zbiory są obecnie wystawiane w dawnym łowickim budynku misjonarskim z 1689 roku, ufundowanym przez Michała Radziejowskiego.
Niedaleko Muzeum warto zobaczyć też piękny Ratusz w Łowiczu. A w pobliskich Maurzycach koniecznie odwiedź Skansen Ziemi Łowickiej.
Muzeum
Stary Rynek 5/7, Łowicz
tel. 46/ 837-39-28
www.muzeumlowicz.pl
Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.