Muzeum w Łowiczu, Danusia

Muzeum w Łowiczu

(4.5 głosów: 15)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum w Łowiczu zapoczątkował kolekcjoner i społecznik Władysław Tarczyński. W 1905 roku udostępnił on swoje historyczno-artystyczne oraz etnograficzne zbiory.

Muzeum Miejskie było wspierane przez Muzem Etngraficzne Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, które z kolei powstało dzięki kolekcji Anieli Chmielińskiej. Do 1948 roku oba muzea udostępniały swoje zbiory w jednym budynku przy Starym Rynku 18.W 1948 roku łowickie muzea przejęło Muzeum Narodowe w Warszawie. Połączone zbiory są obecnie wystawiane w dawnym łowickim budynku misjonarskim z 1689 roku, ufundowanym przez Michała Radziejowskiego.

Niedaleko Muzeum warto zobaczyć też piękny Ratusz w Łowiczu. A w pobliskich Maurzycach koniecznie odwiedź Skansen Ziemi Łowickiej.Muzeum
Stary Rynek 5/7, Łowicz
tel. 46/ 837-39-28
www.muzeumlowicz.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 11:00–15:00
  • środa: 11:00–15:00
  • czwartek: 11:00–15:00
  • piątek: 11:00–15:00
  • sobota: 11:00–15:00
  • niedziela: 11:00–15:00

Muzeum w Łowiczu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Łowicza wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Łowicz noclegi

Łowicz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łowicz
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°6'28N, 19°56'45E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021