Krokowa
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Pomorskie
2014-10-28
2020-01-28 13:46
54°46'38" N, 18°9'48" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Regionalne w Krokowej mieści się w starym XVIII-wiecznym budynku, który pełnił kiedyś funkcje wiejskiej gospody.Rodzina Krokowskich to dawni właściciele Krokau (taka była niemiecka nazwa Krokowej), którzy dzierżawili zabudowania kolejnym karczmarzom. Różne były losy tego budynku - dawnej karczmy.

Dziś karczma stanowi Muzeum Regionalne, choć niewielkie, to doskonale przestawia losy Kaszubów, Polaków i Niemców oraz burzliwe dzieje Kaszub Północnych. Sporo jest tu dokumentów, zdjęć i starych pocztówek z okolicy.

W Muzeum można oglądać wiele eksponatów - zbiory etnograficzne i sprzęt dawnych gospodarstw domowych z tych terenów czy eksponaty związane z rybołówstwem.Muzeum Regionalne w Krokowej
ul. Zamkowa 1, Krokowa
muzeum@zamekkrokowa.pl
www.zamekkrokowa.pl
tel. 58/ 774-21-11 w.105

Krokowa noclegi

Krokowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Empire by Renters
Helski Domek
Haga 2 by Renters

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021