Drezdenko
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Lubuskie
2017-03-27
2020-02-03 02:02
52°50'23" N, 15°50'17" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Siedzibą Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej im. Franciszka Grasia w Drezdenku jest dawny Arsenał. Budynek ten zbudowano na początku XVII wieku z przeznaczeniem na zbrojownię. Po likwidacji twierdzy w 1763 roku budowlę przeznaczono na magazyn produktów żywnościowych czyli spichlerz. Dobudowano wówczas trzy kontygnacje konstrukcji drewnianej. Z czasem wnętrza zaadoptowano na potrzeby Muzeum.Eksponaty prezentowane w Muzeum podzielono na kilka działów - "Z dziejów grodu i miasta", "Myślistwo i gospodarka leśna" czy "Pszczelarstwo".

Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej
plac Wolności 11, Drezdenko
tel. 95/ 762-09-48
http://muzeum.drezdenko.pl

Drezdenko noclegi

Drezdenko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021