Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Turystyki Górskiej na Jaworzynie Krynickiej

Muzeum Turystyki Górskiej na Jaworzynie Krynickiej
49°25'18" N, 20°53'36" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Turystyki Górskiej na Jaworzynie Krynickiej (1114 m n.p.m.) w Beskidzie Sądeckim jest usytuowane tuż pod Schroniskiem na Jaworzynie Krynickiej.Ekspozycja znajdująca się w tym Muzeum przedstawia dzieje wspinaczki górskiej w tym rejonie, zwierzynę występującą w tych lasach, pionierów turystyki oraz inne dziedziny górskie. Można również o tym schronisku liznąć nieco historii.

Wśród zbiorów związanych z historią turystyki w Beskidzie Sądeckim znajdują się książki pamiątkowe ze schronisk w tym regionie, ekspozycje biograficzne poświęcone m.in. Kazimierzowi Sosnkowskiemu oraz Waleremu Goetlowi, jest też wystawa dotycząca walk partyzackich w tych rejonach podczas II wojny światowej. Muzeum powstało na fundamentach starego schronu turystycznego z roku 1970.

Muzeum Turystyki Górskiej
Jaworzyna Krynicka, Ścieżka przyrodniczo-edukacyjna, szlak zielony, Krynica ZdrójKrynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50299 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020