Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, mirosław

Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym

(4.6 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym jako jedyna placówka tego typu w Polsce gromadzi wyroby dawnego i współczesnego złotnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem złotników polskich i w Polsce działających. Muzeum stanowi siedzibę główną Muzeum Nadwiślańskiego, a mieści się w zabytkowej kamienicy na słynnym Rynku w Kaizmierzu Dolnym.Kolekcja złotnictwa liczy około 1500 eksponatów i pochodzi w znacznej części z daru dokonanego w 1979 roku przez Jędrzeja Jaworskiego. Eksponaty w Muzeum to srebra polskie prezentujące złotnictwo różnych ośrodków od gotyku po współczesność, a także zespół sreber reprezentujących ważniejsze ośrodki europejskie.

Muzeum Sztuki Złotniczej - Muzeum Nadwiślańskie
ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny
tel. 81/ 881-02-88
www.mnkd.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–16:00
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kazimierz Dolny
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°19'19N, 21°56'48E
04 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację