Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym

Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym
51°19'19" N, 21°56'48" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym jako jedyna placówka tego typu w Polsce gromadzi wyroby dawnego i współczesnego złotnictwa, ze szczególnym uwzględnieniem złotników polskich i w Polsce działających. Muzeum stanowi siedzibę główną Muzeum Nadwiślańskiego, a mieści się w zabytkowej kamienicy na słynnym Rynku w Kaizmierzu Dolnym.Kolekcja złotnictwa liczy około 1500 eksponatów i pochodzi w znacznej części z daru dokonanego w 1979 roku przez Jędrzeja Jaworskiego. Eksponaty w Muzeum to srebra polskie prezentujące złotnictwo różnych ośrodków od gotyku po współczesność, a także zespół sreber reprezentujących ważniejsze ośrodki europejskie.

Muzeum Sztuki Złotniczej - Muzeum Nadwiślańskie
ul. Rynek 19, Kazimierz Dolny
tel. 81/ 881-02-88
www.mnkd.pl

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021