Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu, allie

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu

(5 głosów: 3)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu na Podlasiu to efekt pasji i pracy białostockich zapaleńców tradycyjnego papierniczego rzemiosła. Prezentuje ono dzieje technologii wytwarzania papieru oraz druku książek i gazet. Większość prezentowanych w nich maszyn i urządzeń wciąż działa i jest wykorzystywana do celów edukacyjnych (warsztaty dla zwiedzających) oraz komercyjnych (produkcja wyrobów papierniczych na sprzedaż).Muzeum nie jest duże, ale w pełni "interaktywne" - pod okiem jednego z gospodarzy można sobie w nim wykonać własny arkusz czerpanego papieru, wydrukować tradycyjnym sposobem stronicę z jednego z tutejszych zabytków piśmiennictwa oraz obejrzeć linotyp w akcji; to prawdziwy kombajn drukarski, którego wynalazca był nazywany drugim Guttenbergiem, gdyż jego maszyna zrewolucjonizowała technologię druku.

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa
ul. Klasztorna 1, Supraśl
poczta@muzeumdruku.pl
tel. 725-783-392
www.muzeumdruku.pl
Zwiedzanie: wt-pt 10.30-17.30, sb-nd 11.30-17.30, pn nieczynne, od listopada do marca tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:30–17:30
  • środa: 10:30–17:30
  • czwartek: 10:30–17:30
  • piątek: 10:30–17:30
  • sobota: 10:30–17:30
  • niedziela: 11:30–17:30

Supraśl noclegi

Supraśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Supraśl Podlasie
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
53°12'40N, 23°20'17E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021