Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu, allie

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu na Podlasiu to efekt pasji i pracy białostockich zapaleńców tradycyjnego papierniczego rzemiosła. Prezentuje ono dzieje technologii wytwarzania papieru oraz druku książek i gazet. Większość prezentowanych w nich maszyn i urządzeń wciąż działa i jest wykorzystywana do celów edukacyjnych (warsztaty dla zwiedzających) oraz komercyjnych (produkcja wyrobów papierniczych na sprzedaż).

Muzeum nie jest duże, ale w pełni "interaktywne" - pod okiem jednego z gospodarzy można sobie w nim wykonać własny arkusz czerpanego papieru, wydrukować tradycyjnym sposobem stronicę z jednego z tutejszych zabytków piśmiennictwa oraz obejrzeć linotyp w akcji; to prawdziwy kombajn drukarski, którego wynalazca był nazywany drugim Guttenbergiem, gdyż jego maszyna zrewolucjonizowała technologię druku.Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa
ul. Klasztorna 1, Supraśl
poczta@muzeumdruku.pl
tel. 725-783-392
www.muzeumdruku.pl
Zwiedzanie: wt-pt 10.30-17.30, sb-nd 11.30-17.30, pn nieczynne, od listopada do marca tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:30–17:30
  • środa: 10:30–17:30
  • czwartek: 10:30–17:30
  • piątek: 10:30–17:30
  • sobota: 10:30–17:30
  • niedziela: 11:30–17:30

Supraśl noclegi

Supraśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022