Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu, allie

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu

(5 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa w Supraślu na Podlasiu to efekt pasji i pracy białostockich zapaleńców tradycyjnego papierniczego rzemiosła. Prezentuje ono dzieje technologii wytwarzania papieru oraz druku książek i gazet. Większość prezentowanych w nich maszyn i urządzeń wciąż działa i jest wykorzystywana do celów edukacyjnych (warsztaty dla zwiedzających) oraz komercyjnych (produkcja wyrobów papierniczych na sprzedaż).Muzeum nie jest duże, ale w pełni "interaktywne" - pod okiem jednego z gospodarzy można sobie w nim wykonać własny arkusz czerpanego papieru, wydrukować tradycyjnym sposobem stronicę z jednego z tutejszych zabytków piśmiennictwa oraz obejrzeć linotyp w akcji; to prawdziwy kombajn drukarski, którego wynalazca był nazywany drugim Guttenbergiem, gdyż jego maszyna zrewolucjonizowała technologię druku.

Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa
ul. Klasztorna 1, Supraśl
poczta@muzeumdruku.pl
tel. 725-783-392
www.muzeumdruku.pl
Zwiedzanie: wt-pt 10.30-17.30, sb-nd 11.30-17.30, pn nieczynne, od listopada do marca tylko po wcześniejszym ustaleniu terminu 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:30–17:30
  • środa: 10:30–17:30
  • czwartek: 10:30–17:30
  • piątek: 10:30–17:30
  • sobota: 10:30–17:30
  • niedziela: 11:30–17:30

Supraśl noclegi

Supraśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Supraśl Podlasie
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
53°12'40N, 23°20'17E
21 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację