, mokunka

Muzeum Socrealizmu w Kozłówce

(4.3 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Kozłówce

W cudownym, potężnym pałacu w Kozłówce niedaleko Lublina mieści się ogromne, piękne Muzeum Zamoyskich, ale prócz niego, w dawnej powozowni można też odwiedzić unikatową, bo jedyną w Polsce i w Europie Galerię Sztuki Socrealizmu.Ta niezwykła Galeria - wystawa ma charakter dydaktyczny i artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed megalomanią sztuki i zakłamaniem epoki socrealizmu. Muzeum Socrealizmu prezentuje najciekawsze prace głównie z lat 50-tych XX wieku. Jesi ich sporo, ponad tysiąc - rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Są wśród nich takie "dzieła" jak pomnik Lenina z Poronina czy z Nowej Huty.

Niektóre monumentalne rzeźby, które z powodu gabarytów nie mieszczą się w salach ekspozycyjnych, ustawiono na placu tuż obok pawilonu. W Galerii Socrealizmu obejrzeć też można Polskie Kroniki Filmowe z lat 50-tych XX wieku. Zwiedzanie tego Muzeum to ciekawa podróż w przeszłość, na szczęście już przeszłość.Muzeum Socrealizmu - Pałac Zamoyskich
Kozłówka 3, Kamionka

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–15:00
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–15:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Kozłówka noclegi

Kozłówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kozłówka
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°27'37N, 22°29'15E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

KĘDZIOR

Obejrzałem i mnie nie zachwyciło
 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021