Zagłosuj na Top Atrakcje 2021!
, mokunka

Muzeum Socrealizmu w Kozłówce

(4.3 głosów: 25)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Pałac w Kozłówce

W cudownym, potężnym pałacu w Kozłówce niedaleko Lublina mieści się ogromne, piękne Muzeum Zamoyskich, ale prócz niego, w dawnej powozowni można też odwiedzić unikatową, bo jedyną w Polsce i w Europie Galerię Sztuki Socrealizmu.Ta niezwykła Galeria - wystawa ma charakter dydaktyczny i artystyczny, gdyż przez umiejętnie dobrane eksponaty ostrzega przed megalomanią sztuki i zakłamaniem epoki socrealizmu. Muzeum Socrealizmu prezentuje najciekawsze prace głównie z lat 50-tych XX wieku. Jesi ich sporo, ponad tysiąc - rzeźb, obrazów, rysunków, grafik i plakatów. Są wśród nich takie "dzieła" jak pomnik Lenina z Poronina czy z Nowej Huty.

Niektóre monumentalne rzeźby, które z powodu gabarytów nie mieszczą się w salach ekspozycyjnych, ustawiono na placu tuż obok pawilonu. W Galerii Socrealizmu obejrzeć też można Polskie Kroniki Filmowe z lat 50-tych XX wieku. Zwiedzanie tego Muzeum to ciekawa podróż w przeszłość, na szczęście już przeszłość.Muzeum Socrealizmu - Pałac Zamoyskich
Kozłówka 3, Kamionka

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–15:00
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–15:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Kozłówka noclegi

Kozłówka to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kozłówka
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
51°27'37N, 22°29'15E
09 luty 2017
30 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Top Atrakcje 2021
Wybierz najpiękniejsze atrakcje w Polsce!
Top Atrakcje 2021

Wasze opinie

KĘDZIOR
22 listopad 2016 19:16

Obejrzałem i mnie nie zachwyciło
 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację