Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Skarbów Ziemi i Morza w Szczebrzeszynie

Muzeum Skarbów Ziemi i Morza w Szczebrzeszynie
50°42'48" N, 23°0'41" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

W maju 2012 roku w Szczebrzeszynie na Roztoczu otwarto Muzeum Skarbów Ziemi i Morza, gdzie można obejrzeć wystawę liczącą około 1000 eksponatów z całego świata, znajdujących się w przeszklonych gablotach dwóch pawilonów wystawienniczych. W zbiorach Muzeum znajduje się wspaniały okaz turmalinu, z którego wykonywano w Polsce czarną biżuterię tzw. żałobną, noszoną demonstracyjnie przez arystokrację na znak protestu wobec zaborców.

Znajdują się tu również kolorowe agaty, z których każdy mieni się innymi wzorami i układem kolorów. Najpiękniejsze są meksykańskie, armeńskie i tureckie. Można tu również zobaczyć "złoto głupców", czyli piryt, ale także złoto z Colorado i o wiele rzadsze czyste srebro. Wspaniałe okazy rodzimej siarki, stalaktyty z hiszpańskiej Altei, rubiny z Pakistanu, liliowce z Rosji i jedną z najpiękniejszych w Polsce "łąk liliowców" z Sahary Zachodniej o niebagatelnym rodowodzie liczącym 420 mln lat.

W Muzeum można powąchać autentyczny kauczuk brazylijski, zobaczyć ząb rekina, kości mamutów, czaszkę żółwia, rzadki okaz skamieniałego drzewa z wytworzonym bursztynem, czy chociażby wspaniałe skamieliny i odcisk ryb morskich. Nie sposób wymienić wszystkich okazów, trzeba je po prostu zobaczyć. Muzeum znajduje się przy Restauracji Klemens w Szczebrzeszynie, z pyszną domową kuchnią, gdzie dostępne jest także Muzeum Dawnych Rzemiosł z wiatrakiem koźlakiem.Muzeum Skarbów Ziemi i Morza - Restauracja Klemens
ul. Słodka 1, Szczebrzeszyn
tel. 515-167-912, 515-292-168
restauracja.klemens@op.pl
www.restauracjaklemens.pl

Szczebrzeszyn noclegi

Szczebrzeszyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
daniel85 Zapaleniec 400 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020