Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
54°5'44" N, 15°5'10" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: Zamknięte

Podczas wizyty w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu można zapoznać się z wieloma ciekawostkami na temat życia i pracy tutejszych rybaków i ich rodzin. Odnajdziesz tu typowy sadz do przechowywania ryb, kosze do ich transportu, żelazne kotwice, różne sieci i haczyki oraz wiele innych tematycznych eksponatów.Ciężko muszą pracować rybacy, aby zapełnić żołądki wszystkich napływających nad Bałtyk turystów. A jest to praca naprawdę niełatwa, choć ciekawa i pełna niespodzianek.

Rewal
Rewal

Dodatkowo w plenerze prezentowane są łodzie rybackie przekazane na rzecz Muzeum przez rybaków. Stanowią one niezwykle interesujący przykład drewnianego szkutnictwa na Pomorzu.

W Rewalu i Niechorzu można odwiedzić przystań rybacką, by powitać kutry wracające z połowów i kupić świeżą rybkę prosto z burty.

W Niechorzu
W Niechorzu


Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Al. Bursztynowa 28, Niechorze
tel. 91/ 386-32-50

 

Rewal noclegi

Rewal to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021