łodzie rybackie, Adam Prończuk

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Podczas wizyty w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu można zapoznać się z wieloma ciekawostkami na temat życia i pracy tutejszych rybaków i ich rodzin. Odnajdziesz tu typowy sadz do przechowywania ryb, kosze do ich transportu, żelazne kotwice, różne sieci i haczyki oraz wiele innych tematycznych eksponatów.Ciężko muszą pracować rybacy, aby zapełnić żołądki wszystkich napływających nad Bałtyk turystów. A jest to praca naprawdę niełatwa, choć ciekawa i pełna niespodzianek.

W Niechorzu
W Niechorzu

Dodatkowo w plenerze prezentowane są łodzie rybackie przekazane na rzecz Muzeum przez rybaków. Stanowią one niezwykle interesujący przykład drewnianego szkutnictwa na Pomorzu.W Rewalu i Niechorzu można odwiedzić przystań rybacką, by powitać kutry wracające z połowów i kupić świeżą rybkę prosto z burty.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Al. Bursztynowa 28, Niechorze
tel. 91/ 386-32-50

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: Zamknięte

Niechorze noclegi

Niechorze to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Rewal Niechorze
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°5'44N, 15°5'10E
15 maj 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację