Zobacz nasz projekt Industrialne Dziedzictwo Śląska
Muzeum Regionalne w Wągrowcu, Wągrowiec

Muzeum Regionalne w Wągrowcu

Siedziba Muzeum Regionalnego w Wągrowcu mieści się w zabytkowym budynku z końca XVIII wieku. To tzw. Opatówka - były dom opata cystersów wągrowieckich. Podczas prac remontowych zachowano niemal w oryginalnej formie architekturę budynku oraz dawny układ pomieszczeń.Zbiory Muzeum liczą ponad 3500 muzealiów, obok gromadzenia eksponatów, Muzeum organizuje też wystawy stałe i czasowe oraz różne formy działalności edukacyjnej. Co ciekawe, dla zainteresowanych grup oraz osób indywidualnych Muzeum zapewnia przewodnika po zabytkach miasta i okolic. Stałe ekspozycje poświęcone są dziejom miasta i kulturze ludowej regionu Pałuk. To element wielkopolskiego Szlaku Piastowskiego.

Wągrowieckie Festyny Cysterskie

Wśród imprez muzealnych najważniejszym corocznym wydarzeniem od 1998 roku są Wągrowieckie Festyny Cysterskie. Ta dwudniowa impreza cieszy się nie tylko ogromną popularnością wśród mieszkańców Wągrowca i okolic, ale przyciąga też licznie turystów, nawet zza granicy.Muzeum Regionalne
ul. Opacka 15, Wągrowiec
tel. 67/ 268-59-11, 515-041-938
muzeum@opatowka.pl
www.opatowka.pl
Godziny zwiedzania: wt-sb 10.00-16.00, nd i Święta 12.00-16.00
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł (nd wstęp wolny)

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 12:00–16:00

Wągrowiec noclegi

Wągrowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację