Muzeum Pszczelarstwa, mokunka

Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach

(4.1 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Pszczelarstwa oraz Pasieka Sądecka "Bartnik" w Stróżach to bardzo ciekawe miejsce, nie przypominające tradycyjnego muzeum, a raczej skansen, wśród malowniczego, naturalnego terenu, pomiędzy Nowym Sączem a Gorlicami w Małopolsce.

Muzeum Pszczelarstwa zwiedza się z przewodnikiem, na terenie skansenu są tzw. domy ekspozycyjne z eksponatami dotyczącymi historii pszczelarstwa - bartnictwa oraz ciekawe dokumenty dotyczące hodowli pszczół oraz właściwości zdrowotnych miodu i pyłku.

Stróże, mokunka
Stróże, mokunka


Można też tu poznać ciekawostki dotyczące wyrobu świec z czystego pszczelego wosku, a co najwazniejsze poznać różne rodzaje miodu, a jest ich naprawdę sporo! O ciekawostkach z życia pszczół przewodnicy opowiadać mogą bez końca. Na terenie Skansenu spotkać można przeróżnej barwy, kształtu i wielkości ule.

Muzeum Pszczelarstwa "Sądecki Bartnik" w Stróżach
Stróże 235
tel. 18/ 414-05-79
bartnik.pl/oferta-muzeum/
Godziny zwiedzania: 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 7 zł (parking bezpłatny)

Muzeum Pszczelarstwa Stróże, mokunka
Muzeum Pszczelarstwa Stróże, mokunka


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sądecki Bartnik, mokunka
, mokunka
Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach, mokunka
Skansen w Stróżach, mokunka
, mokunka
, mokunka
Małopolska
Muzea i skanseny
Normalna
muzea skanseny
49°40'18N, 20°57'56E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022