Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach

Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach
49°40'18" N, 20°57'56" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Pszczelarstwa oraz Pasieka Sądecka "Bartnik" w Stróżach to bardzo ciekawe miejsce, nie przypominające tradycyjnego muzeum, a raczej skansen, wśród malowniczego, naturalnego terenu, pomiędzy Nowym Sączem a Gorlicami w Małopolsce.Muzeum Pszczelarstwa zwiedza się z przewodnikiem, na terenie skansenu są tzw. domy ekspozycyjne z eksponatami dotyczącymi historii pszczelarstwa - bartnictwa oraz ciekawe dokumenty dotyczące hodowli pszczół oraz właściwości zdrowotnych miodu i pyłku.

Stróże
Stróże

Można też tu poznać ciekawostki dotyczące wyrobu świec z czystego pszczelego wosku, a co najwazniejsze poznać różne rodzaje miodu, a jest ich naprawdę sporo! O ciekawostkach z życia pszczół przewodnicy opowiadać mogą bez końca. Na terenie Skansenu spotkać można przeróżnej barwy, kształtu i wielkości ule.

Muzeum Pszczelarstwa "Sądecki Bartnik" w Stróżach
Stróże 235
tel. 18/ 414-05-79
bartnik.pl/oferta-muzeum/
Godziny zwiedzania: 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 7 zł (parking bezpłatny)

Muzeum Pszczelarstwa Stróże
Sądecki Bartnik


Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach Skansen w Stróżach

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021