Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Muzeum Pszczelarstwa, mokunka

Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach

(4.1 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Pszczelarstwa oraz Pasieka Sądecka "Bartnik" w Stróżach to bardzo ciekawe miejsce, nie przypominające tradycyjnego muzeum, a raczej skansen, wśród malowniczego, naturalnego terenu, pomiędzy Nowym Sączem a Gorlicami w Małopolsce.Muzeum Pszczelarstwa zwiedza się z przewodnikiem, na terenie skansenu są tzw. domy ekspozycyjne z eksponatami dotyczącymi historii pszczelarstwa - bartnictwa oraz ciekawe dokumenty dotyczące hodowli pszczół oraz właściwości zdrowotnych miodu i pyłku.

Muzeum Pszczelarstwa Stróże, mokunka
Muzeum Pszczelarstwa Stróże, mokunka

Można też tu poznać ciekawostki dotyczące wyrobu świec z czystego pszczelego wosku, a co najwazniejsze poznać różne rodzaje miodu, a jest ich naprawdę sporo! O ciekawostkach z życia pszczół przewodnicy opowiadać mogą bez końca. Na terenie Skansenu spotkać można przeróżnej barwy, kształtu i wielkości ule.Muzeum Pszczelarstwa "Sądecki Bartnik" w Stróżach
Stróże 235
tel. 18/ 414-05-79
bartnik.pl/oferta-muzeum/
Godziny zwiedzania: 11.30, 13.00, 14.30, 16.00 lub po wcześniejszym uzgodnieniu
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 7 zł (parking bezpłatny)

Sądecki Bartnik, mokunka
, mokunka
Muzeum Pszczelarstwa w Stróżach, mokunka
Skansen w Stróżach, mokunka
, mokunka
, mokunka

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Małopolska noclegi

Małopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Małopolska
Muzea i skanseny
Normalna
muzea skanseny
49°40'18N, 20°57'56E
14 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację