Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju, mokunka

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju

(5 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju znajduje się nieco poza ścisłym centrum uzdrowiska. Można tu dotrzeć spacerkiem, momentami trasą pod górę. Można też autem, ale końcowy fragment stanowi droga gruntowa, utwardzana lecz pełna kolein i kamieni.Muzeum prowadzi pasjonat - Pan Łuczak, stąd nazwa Muzeum "Łuczakówka". Pasjonat ów prezentuje swe zbiory, kolekcjonowane od wielu, wielu lat. Jak sam mówi od ponad 30.

W jego kilkukondygnacyjnym domu, prawie wszystkie pomieszczenia są zaadoptowane na cele muzealne. Gabloty pełne wypchanych zwierząt, pochodzących z różnych kontynentów. Ssaki, ptaki, gady, płazy, owady, ryby. Ogrom tego. Wszystko opisane, podzielone tematycznie. Są też rośliny - egzotyczne trawy, zioła, chwasty. Pan Łuczak sam oprowadza gości, nie ma cennika, na zapytanie o odpłatność, pan Łuczak odpowiada ”wedle uznania”. Przy Muzeum powstała też plenerowa ekspozycja słupów granicznych.Prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie
ul. Halna 37, Krynica Zdrój
wiedzie tędy szlak czerwony z centrum Krynicy na Jaworzynę Krynicką

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
49°24'28N, 20°56'44E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Roman Świątkowski
26 październik 2017 18:01

Dość daleko od centrum miasta ale warto, panoramna spod muzem piękna

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację