Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju, mokunka

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju znajduje się nieco poza ścisłym centrum uzdrowiska. Można tu dotrzeć spacerkiem, momentami trasą pod górę. Można też autem, ale końcowy fragment stanowi droga gruntowa, utwardzana lecz pełna kolein i kamieni.

Muzeum prowadzi pasjonat - Pan Łuczak, stąd nazwa Muzeum "Łuczakówka". Pasjonat ów prezentuje swe zbiory, kolekcjonowane od wielu, wielu lat. Jak sam mówi od ponad 30.W jego kilkukondygnacyjnym domu, prawie wszystkie pomieszczenia są zaadoptowane na cele muzealne. Gabloty pełne wypchanych zwierząt, pochodzących z różnych kontynentów. Ssaki, ptaki, gady, płazy, owady, ryby. Ogrom tego. Wszystko opisane, podzielone tematycznie. Są też rośliny - egzotyczne trawy, zioła, chwasty. Pan Łuczak sam oprowadza gości, nie ma cennika, na zapytanie o odpłatność, pan Łuczak odpowiada ”wedle uznania”. Przy Muzeum powstała też plenerowa ekspozycja słupów granicznych.

Prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie
ul. Halna 37, Krynica Zdrój
wiedzie tędy szlak czerwony z centrum Krynicy na Jaworzynę Krynicką

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 09:00–16:00
  • niedziela: 09:00–16:00

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Roman Świątkowski

Dość daleko od centrum miasta ale warto, panoramna spod muzem piękna

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022