Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju
49°24'28" N, 20°56'44" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Krynicy Zdroju znajduje się nieco poza ścisłym centrum uzdrowiska. Można tu dotrzeć spacerkiem, momentami trasą pod górę. Można też autem, ale końcowy fragment stanowi droga gruntowa, utwardzana lecz pełna kolein i kamieni.Muzeum prowadzi pasjonat - Pan Łuczak, stąd nazwa Muzeum "Łuczakówka". Pasjonat ów prezentuje swe zbiory, kolekcjonowane od wielu, wielu lat. Jak sam mówi od ponad 30.W jego kilkukondygnacyjnym domu, prawie wszystkie pomieszczenia są zaadoptowane na cele muzealne. Gabloty pełne wypchanych zwierząt, pochodzących z różnych kontynentów. Ssaki, ptaki, gady, płazy, owady, ryby. Ogrom tego. Wszystko opisane, podzielone tematycznie. Są też rośliny - egzotyczne trawy, zioła, chwasty. Pan Łuczak sam oprowadza gości, nie ma cennika, na zapytanie o odpłatność, pan Łuczak odpowiada ”wedle uznania”. Przy Muzeum powstała też plenerowa ekspozycja słupów granicznych.

Prywatne Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie
ul. Halna 37, Krynica Zdrój
wiedzie tędy szlak czerwony z centrum Krynicy na Jaworzynę Krynicką

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2017-10-26 na

Dość daleko od centrum miasta ale warto, panoramna spod muzem piękna

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020