Muzeum Przyrodnicze Narwiańskiego PN
Kurowo 10, Kobylin Borzymy
tel. 85/ 718-14-17
https://www.npn.pl/

53°6'18" N, 22°47'45" E

Muzeum Przyrodnicze Narwiańskiego Parku Narodowego mieści się w Kurowie nad Narwią, w zabytkowym dworze otoczonym pięknym parkiem. Niewielka ekspozycja ukazuje przyrodnicze bogactwo Narwiańskiego Parku Narodowego. Prezentuje mieszkańców doliny Narwi pełnej bagien, łąk i starorzeczy. Wystawa jest tak zorganizowana, że ptaki i ssaki występujące w Parku można oglądać na tle środowiska, w którym żyją np. bobry przy żeremiu, łabędzie na gnieździe. W muzeum zostały też pokazane narzędzia służące dawniej mieszkańcom okolicznych wsi do połowu ryb np. sieci, żaki, niewody.Po teoretycznym zapoznaniu się ze zróżnicowanym ekosystemem Narwiańskiego Parku Narodowego, warto zetknąć się z przyrodą na żywo wyruszając na ścieżkę „Kładka wśród bagien”, która zaczyna się nieopodal muzeum.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021