Muzeum Przyrodnicze w Kurowie, Joanna

Muzeum Przyrodnicze w Kurowie

(5 głosów: 2)

Muzeum Przyrodnicze Narwiańskiego Parku Narodowego mieści się w Kurowie nad Narwią, w zabytkowym dworze otoczonym pięknym parkiem. Niewielka ekspozycja ukazuje przyrodnicze bogactwo Narwiańskiego Parku Narodowego. Prezentuje mieszkańców doliny Narwi pełnej bagien, łąk i starorzeczy. Wystawa jest tak zorganizowana, że ptaki i ssaki występujące w Parku można oglądać na tle środowiska, w którym żyją np. bobry przy żeremiu, łabędzie na gnieździe. W muzeum zostały też pokazane narzędzia służące dawniej mieszkańcom okolicznych wsi do połowu ryb np. sieci, żaki, niewody.Po teoretycznym zapoznaniu się ze zróżnicowanym ekosystemem Narwiańskiego Parku Narodowego, warto zetknąć się z przyrodą na żywo wyruszając na ścieżkę „Kładka wśród bagien”, która zaczyna się nieopodal muzeum.

Adres

Muzeum Przyrodnicze Narwiańskiego PN
Kurowo 10, Kobylin Borzymy
tel. 85/ 718-14-17
https://www.npn.pl/

GPS: 53°6'18N, 22°47'45E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Muzea i skanseny
Ważna
muzea parki narodowe
53°6'18N, 22°47'45E
26 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację