Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

(4.7 głosów: 131)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60-tą rocznicę wybuchu Powstania podczas II wojny światowej. Muzeum jest wyrazem hołdu wobec tych, którzy walczyli za wolną Polskę i Warszawę.

Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, która jest zabytkiem architektury przemysłowej z początku XX wieku. Znajduje się u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego


Muzeum w Warszawie poświęcono autentycznym, tragicznym wydarzeniom roku 1944. To ważne, by przemawiało również, a może szczególnie do młodego widza, dlatego Muzeum łączy historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji, by w ten sposób zakorzenić te wydarzenia we współczesnej świadomości narodowej.

Co ważne, Muzeum odwiedza ogromna liczba turystów zza granicy i także dla nich ta multimedialna wystawa, w kilku językach jest dedykowana, by łatwiej zrozumieć trudną polską historię XX wieku.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego

Czas zwiedzania ekspozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego to około 2 godziny. W weekendy małe dzieci można zostawić w Sali Małego Powstańca, gdzie dzieci bawią się i uczą pod opieką instruktorów dydaktycznych. Są tu dostępne m.in. zabawki z epoki.

Muzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79, Warszawa
tel. 22/ 539-79-05
biuro@1944.pl
www.1944.pl
Godziny zwiedzania: pn, śr, pt 08.00-18.00, czw 08.00-20.00, sb-nd 10.00-18.00, wt nieczynne
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 10 zł, w niedzielę zwiedzanie bezpłatne

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–20:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
Warszawa
Ważna
muzea muzea historyczne
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022