Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego

(4.7 głosów: 130)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60-tą rocznicę wybuchu Powstania podczas II wojny światowej. Muzeum jest wyrazem hołdu wobec tych, którzy walczyli za wolną Polskę i Warszawę.Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, która jest zabytkiem architektury przemysłowej z początku XX wieku. Znajduje się u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum w Warszawie poświęcono autentycznym, tragicznym wydarzeniom roku 1944. To ważne, by przemawiało również, a może szczególnie do młodego widza, dlatego Muzeum łączy historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji, by w ten sposób zakorzenić te wydarzenia we współczesnej świadomości narodowej.Co ważne, Muzeum odwiedza ogromna liczba turystów zza granicy i także dla nich ta multimedialna wystawa, w kilku językach jest dedykowana, by łatwiej zrozumieć trudną polską historię XX wieku.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego

Czas zwiedzania ekspozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego to około 2 godziny. W weekendy małe dzieci można zostawić w Sali Małego Powstańca, gdzie dzieci bawią się i uczą pod opieką instruktorów dydaktycznych. Są tu dostępne m.in. zabawki z epoki.Muzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79, Warszawa
tel. 22/ 539-79-05
biuro@1944.pl
www.1944.pl
Godziny zwiedzania: pn, śr, pt 08.00-18.00, czw 08.00-20.00, sb-nd 10.00-18.00, wt nieczynne
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 10 zł, w niedzielę zwiedzanie bezpłatne

Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego
Muzeum Powstania Warszawskiego

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–18:00
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 08:00–18:00
  • czwartek: 08:00–20:00
  • piątek: 08:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Warszawa
Muzea i skanseny
Ważna
muzea muzea historyczne
52°13'57N, 20°58'51E
07 kwiecień 2017
31 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację