Muzeum Powstania Warszawskiego

Zdjęcia (9)

Niezwykle ciekawe Muzeum Powstania Warszawskiego otwarto w 60-tą rocznicę wybuchu Powstania podczas II wojny światowej. Muzeum jest wyrazem hołdu wobec tych, którzy walczyli za wolną Polskę i Warszawę.Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, która jest zabytkiem architektury przemysłowej z początku XX wieku. Znajduje się u zbiegu ulic Przyokopowej i Grzybowskiej na Woli.

Muzeum w Warszawie poświęcono autentycznym, tragicznym wydarzeniom roku 1944. To ważne, by przemawiało również, a może szczególnie do młodego widza, dlatego Muzeum łączy historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji, by w ten sposób zakorzenić te wydarzenia we współczesnej świadomości narodowej.Co ważne, Muzeum odwiedza ogromna liczba turystów zza granicy i także dla nich ta multimedialna wystawa, w kilku językach jest dedykowana, by łatwiej zrozumieć trudną polską historię XX wieku.

Czas zwiedzania ekspozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego to około 2 godziny. W weekendy małe dzieci można zostawić w Sali Małego Powstańca, gdzie dzieci bawią się i uczą pod opieką instruktorów dydaktycznych. Są tu dostępne m.in. zabawki z epoki.

Muzeum Powstania Warszawskiego
ul. Grzybowska 79, Warszawa
tel. 22/ 539-79-05
biuro@1944.pl
www.1944.pl
Godziny zwiedzania: pn, śr, pt 08.00-18.00, czw 08.00-20.00, sb-nd 10.00-18.00, wt nieczynne
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 10 zł, w niedzielę zwiedzanie bezpłatne

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: