, Danusia

Muzeum Pomorza w Słupsku

(4.7 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Pomorza Środkowego ma swoją siedzibę w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Chlubą tego Muzeum jest największa w Polsce kolekcja obrazów Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz mapa Lubinusa.

W muzealnych salach można oglądać także stałe ekspozycje obejmujące krypty i pamiątki Książąt Pomorskich z dynastii Gryfitów oraz zabytki sztuki sakralnej z regionu słupskiego. Muzeum Pomorza Środkowego latem w każdą niedzielę organizuje na pobliskim Rynku Rybackim Jarmarki Gryfitów.

Muzeum w Słupsku, Danusia
Muzeum w Słupsku, Danusia


Dla spragnionych i zmęczonych turystów, Muzeum udostępnia w swych piwnicach stylową restaurację Anna de Croy oraz w poblizu klimatyczną herbaciarnię w Spichlerzu Richtera.

Muzeum Pomorza Środkowego
ul. Dominikańska 5-9, Słupsk
tel. 59/ 842-40-81
www.muzeum.slupsk.pl

Muzeum w Słupsku, Danusia
Muzeum w Słupsku, Danusia


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–15:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022