, Danusia

Muzeum Pomorza w Słupsku

(4.7 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Pomorza Środkowego ma swoją siedzibę w Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku. Chlubą tego Muzeum jest największa w Polsce kolekcja obrazów Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz mapa Lubinusa.W muzealnych salach można oglądać także stałe ekspozycje obejmujące krypty i pamiątki Książąt Pomorskich z dynastii Gryfitów oraz zabytki sztuki sakralnej z regionu słupskiego. Muzeum Pomorza Środkowego latem w każdą niedzielę organizuje na pobliskim Rynku Rybackim Jarmarki Gryfitów.

Muzeum w Słupsku, Danusia
Muzeum w Słupsku, Danusia

Dla spragnionych i zmęczonych turystów, Muzeum udostępnia w swych piwnicach stylową restaurację Anna de Croy oraz w poblizu klimatyczną herbaciarnię w Spichlerzu Richtera.Muzeum Pomorza Środkowego
ul. Dominikańska 5-9, Słupsk
tel. 59/ 842-40-81
www.muzeum.slupsk.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 12:00–15:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00

Słupsk noclegi

Słupsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Słupsk
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°27'50N, 17°2'3E
13 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację