Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Joanna

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej

(5 głosów: 4)
Oceń i napisz opinię

Muzeum Południowego Podlasia mieści się w wieży i bramie wjazdowej, należącej do zespołu pałacowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Obejmuje działy archeologii, etnografii i artystyczny. Muzeum posiada około 1600 ikon, co stanowi największą kolekcję w Polsce. Większość ikon pochodzi z udaremnionego przez celników przemytu przez granicę na Bugu. Są one prezentowane na wystawie „Ikona święta tajemnica”.Dumą Muzeum jest też wystawa „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi w malarstwie polskim XIX i XX wieku” prezentująca obrazy o tematyce koni głównie czystej krwi arabskiej w związku z plenerami organizowanymi w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Ponadto Muzeum posiada bogate zbiory kultury materialnej Południowego Podlasia oraz kolekcję numizmatyczną.

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
ul. Warszawska 12, Biała Podlaska
muzeumbiala.pl
Godziny zwiedzania: IX-VI pn-pt 8.30-16.00, nd 10.30-16.00, VII-VIII wt-pt 9.00-16.30, sb 10.30-16.00 nd 11.00-16.30
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 6 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biała Podlaska
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°1'55N, 23°6'54E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację