Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Joanna

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Południowego Podlasia mieści się w wieży i bramie wjazdowej, należącej do zespołu pałacowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Obejmuje działy archeologii, etnografii i artystyczny. Muzeum posiada około 1600 ikon, co stanowi największą kolekcję w Polsce. Większość ikon pochodzi z udaremnionego przez celników przemytu przez granicę na Bugu. Są one prezentowane na wystawie „Ikona święta tajemnica”.

Dumą Muzeum jest też wystawa „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi w malarstwie polskim XIX i XX wieku” prezentująca obrazy o tematyce koni głównie czystej krwi arabskiej w związku z plenerami organizowanymi w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Ponadto Muzeum posiada bogate zbiory kultury materialnej Południowego Podlasia oraz kolekcję numizmatyczną.Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
ul. Warszawska 12, Biała Podlaska
muzeumbiala.pl
Godziny zwiedzania: IX-VI pn-pt 8.30-16.00, nd 10.30-16.00, VII-VIII wt-pt 9.00-16.30, sb 10.30-16.00 nd 11.00-16.30
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 6 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:30–16:30
  • środa: 10:30–16:30
  • czwartek: 10:30–16:30
  • piątek: 10:30–16:30
  • sobota: 11:00–16:30
  • niedziela: 11:00–16:30

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Białej Podlaskiej wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Biała Podlaska
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°1'55N, 23°6'54E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022