Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
52°1'55" N, 23°6'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Południowego Podlasia mieści się w wieży i bramie wjazdowej, należącej do zespołu pałacowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Obejmuje działy archeologii, etnografii i artystyczny. Muzeum posiada około 1600 ikon, co stanowi największą kolekcję w Polsce. Większość ikon pochodzi z udaremnionego przez celników przemytu przez granicę na Bugu. Są one prezentowane na wystawie „Ikona święta tajemnica”.Dumą Muzeum jest też wystawa „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi w malarstwie polskim XIX i XX wieku” prezentująca obrazy o tematyce koni głównie czystej krwi arabskiej w związku z plenerami organizowanymi w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Ponadto Muzeum posiada bogate zbiory kultury materialnej Południowego Podlasia oraz kolekcję numizmatyczną.Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
ul. Warszawska 12, Biała Podlaska
muzeumbiala.pl
Godziny zwiedzania: IX-VI pn-pt 8.30-16.00, nd 10.30-16.00, VII-VIII wt-pt 9.00-16.30, sb 10.30-16.00 nd 11.00-16.30
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 6 zł

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 68768 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121619 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020