Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej, Joanna

Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Południowego Podlasia mieści się w wieży i bramie wjazdowej, należącej do zespołu pałacowego Radziwiłłów w Białej Podlaskiej. Obejmuje działy archeologii, etnografii i artystyczny. Muzeum posiada około 1600 ikon, co stanowi największą kolekcję w Polsce. Większość ikon pochodzi z udaremnionego przez celników przemytu przez granicę na Bugu. Są one prezentowane na wystawie „Ikona święta tajemnica”.

Dumą Muzeum jest też wystawa „Konie, jeźdźcy, zaprzęgi w malarstwie polskim XIX i XX wieku” prezentująca obrazy o tematyce koni głównie czystej krwi arabskiej w związku z plenerami organizowanymi w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Ponadto Muzeum posiada bogate zbiory kultury materialnej Południowego Podlasia oraz kolekcję numizmatyczną.Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
ul. Warszawska 12, Biała Podlaska
muzeumbiala.pl
Godziny zwiedzania: IX-VI pn-pt 8.30-16.00, nd 10.30-16.00, VII-VIII wt-pt 9.00-16.30, sb 10.30-16.00 nd 11.00-16.30
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 6 zł

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:30–16:30
  • środa: 10:30–16:30
  • czwartek: 10:30–16:30
  • piątek: 10:30–16:30
  • sobota: 11:00–16:30
  • niedziela: 11:00–16:30

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022