, mokunka

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

(4.2 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Krosno to piękne podkarpackie miasto, a w nim warto odwiedzić ciekawe Muzeum Podkarpackie, znajdujące się niedaleko Rynku, w dawnym Pałacu Biskupim. Zwiedzanie Muzeum w Krośnie

W Muzeum Podkarpackim zobaczyć można wspaniałe ekspozycje tematyczne, ułożone wg historycznej chronologii. Zwiedzanie Muzeum rozpoczyna się w podziemiach. Tam spotykamy autentyczne fragmenty dawnych miejskich murów, bardzo ciekawe, częściowo odkryte, a częściowo zasłonięte taflą zbrojonego szkła.

, mokunka
, mokunka

Są tu również elementy z wykopalisk archeologicznych, dawne, plany, mapy, skany dokumentów sprzed wieków. Wszystko doskonale wyeksponowane, podświetlone i opisane. Przewodnik chętnie opowiada, wyjaśnia.Lampy naftowe w Muzeum

Niezwykła i znana na całą Polskę jest ekspozycja lamp naftowych, z repliką lampy, którą skonstruował jako pierwszy na świecie Polak - lwowski aptekarz Ignacy Łukasiewicz. Jego życiu i pracy poświecony jest spory fragment ekspozycji muzealnej. Urządzony w stylu secesyjnym salonik Ignacego Łukasiewicza, jego listy, dokumentacja i projekty lamp na naftę. Nie brakuje tu również ekspozycji związanych z dawnym przemysłem związanym z wydobyciem ropy naftowej, jako, że właśnie Podkarpacie jest terenem, na którym było sporo odwiertów i w większości z nich odnaleziono i wydobywano ropę naftową na przełomie XIX i XX wieku.

, mokunka
, mokunka

Militaria

Dla miłośników militariów w Muzeum Podkarpackim jest bardzo wiele ciekawostek. Kilka sal wystawowych przedstawia mundury oraz broń sprzed kilku stuleci aż do czasów II wojny światowej.W Muzeum Podkarpackim jest też sporo malarstwa, to osobny dział zajmujący kilka pomieszczeń.

, mokunka
, mokunka

Muzeum Podkarpackie
ul. Piłsudskiego 16, Krosno
tel. 13/ 432-13-76
muzeum@muzeum.krosno.pl
www.muzeum.krosno.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:00
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–15:00

Muzeum Podkarpackie w Krośnie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krosna wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
, mokunka
Krosno
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
49°41'44N, 21°45'49E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021