, mokunka

Muzeum Podkarpackie w Krośnie

(4.2 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Krosno to piękne podkarpackie miasto, a w nim warto odwiedzić ciekawe Muzeum Podkarpackie, znajdujące się niedaleko Rynku, w dawnym Pałacu Biskupim. 

Zwiedzanie Muzeum w Krośnie

W Muzeum Podkarpackim zobaczyć można wspaniałe ekspozycje tematyczne, ułożone wg historycznej chronologii. Zwiedzanie Muzeum rozpoczyna się w podziemiach. Tam spotykamy autentyczne fragmenty dawnych miejskich murów, bardzo ciekawe, częściowo odkryte, a częściowo zasłonięte taflą zbrojonego szkła.

, mokunka
, mokunka


Są tu również elementy z wykopalisk archeologicznych, dawne, plany, mapy, skany dokumentów sprzed wieków. Wszystko doskonale wyeksponowane, podświetlone i opisane. Przewodnik chętnie opowiada, wyjaśnia.

Lampy naftowe w Muzeum

Niezwykła i znana na całą Polskę jest ekspozycja lamp naftowych, z repliką lampy, którą skonstruował jako pierwszy na świecie Polak - lwowski aptekarz Ignacy Łukasiewicz. Jego życiu i pracy poświecony jest spory fragment ekspozycji muzealnej. Urządzony w stylu secesyjnym salonik Ignacego Łukasiewicza, jego listy, dokumentacja i projekty lamp na naftę. Nie brakuje tu również ekspozycji związanych z dawnym przemysłem związanym z wydobyciem ropy naftowej, jako, że właśnie Podkarpacie jest terenem, na którym było sporo odwiertów i w większości z nich odnaleziono i wydobywano ropę naftową na przełomie XIX i XX wieku.

, mokunka
, mokunka

Militaria

Dla miłośników militariów w Muzeum Podkarpackim jest bardzo wiele ciekawostek. Kilka sal wystawowych przedstawia mundury oraz broń sprzed kilku stuleci aż do czasów II wojny światowej.

W Muzeum Podkarpackim jest też sporo malarstwa, to osobny dział zajmujący kilka pomieszczeń.

, mokunka
, mokunka


Muzeum Podkarpackie
ul. Piłsudskiego 16, Krosno
tel. 13/ 432-13-76
muzeum@muzeum.krosno.pl
www.muzeum.krosno.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:00
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–15:00

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, mokunka
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 3 500 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022