Krosno
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Podkarpackie
2017-02-13
2020-01-28 13:46
49°41'44" N, 21°45'49" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–15:00
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 10:00–15:00
  • niedziela: 10:00–15:00

Krosno to piękne podkarpackie miasto, a w nim warto odwiedzić ciekawe Muzeum Podkarpackie, znajdujące się niedaleko Rynku, w dawnym Pałacu Biskupim. Zwiedzanie Muzeum w Krośnie

W Muzeum Podkarpackim zobaczyć można wspaniałe ekspozycje tematyczne, ułożone wg historycznej chronologii. Zwiedzanie Muzeum rozpoczyna się w podziemiach. Tam spotykamy autentyczne fragmenty dawnych miejskich murów, bardzo ciekawe, częściowo odkryte, a częściowo zasłonięte taflą zbrojonego szkła.

Są tu również elementy z wykopalisk archeologicznych, dawne, plany, mapy, skany dokumentów sprzed wieków. Wszystko doskonale wyeksponowane, podświetlone i opisane. Przewodnik chętnie opowiada, wyjaśnia.

Lampy naftowe w Muzeum

Niezwykła i znana na całą Polskę jest ekspozycja lamp naftowych, z repliką lampy, którą skonstruował jako pierwszy na świecie Polak - lwowski aptekarz Ignacy Łukasiewicz. Jego życiu i pracy poświecony jest spory fragment ekspozycji muzealnej. Urządzony w stylu secesyjnym salonik Ignacego Łukasiewicza, jego listy, dokumentacja i projekty lamp na naftę. Nie brakuje tu również ekspozycji związanych z dawnym przemysłem związanym z wydobyciem ropy naftowej, jako, że właśnie Podkarpacie jest terenem, na którym było sporo odwiertów i w większości z nich odnaleziono i wydobywano ropę naftową na przełomie XIX i XX wieku.Militaria

Dla miłośników militariów w Muzeum Podkarpackim jest bardzo wiele ciekawostek. Kilka sal wystawowych przedstawia mundury oraz broń sprzed kilku stuleci aż do czasów II wojny światowej.

W Muzeum Podkarpackim jest też sporo malarstwa, to osobny dział zajmujący kilka pomieszczeń.Muzeum Podkarpackie
ul. Piłsudskiego 16, Krosno
tel. 13/ 432-13-76
muzeum@muzeum.krosno.pl
www.muzeum.krosno.pl

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021