Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

(4.3 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa powstało w 2004 roku w niewielkiej wsi Grębocin koło Torunia. Można w nim obejrzeć niezwykłe prywatne zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem w wyjątkowej formie, bo poprzez interaktywne warsztaty edukacyjne.

Muzeum w Grębocinie mieści się w XIII-wiecznym kościele Św. Barbary, wzniesionym przez Krzyżaków za czasów ich panowania na Pomorzu i Kujawach.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin


Obiekt jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok i zaprasza na warsztaty muzealne z historii: piśmiennictwa, drukarstwa oraz papiernictwa. Osoby zainteresowane historią produkcji papieru i pergaminu, średniowiecznymi manuskryptami i technikami drukarskimi z różnych zakątków świata z pewnością będą zachwycone tym miejscem.

W Muzeum Drukarstwa w Grębocinie znajduje się też stylizowany sklepik z pamiątkami ręcznie wykonanymi z czerpanego papieru.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin


Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie
ul. Szkolna 31, Grębocin
tel. 56/ 674-92-00
muzeum@grebocin.pl
www.muzeum.grebocin.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022