Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

(4.3 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa powstało w 2004 roku w niewielkiej wsi Grębocin koło Torunia. Można w nim obejrzeć niezwykłe prywatne zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem w wyjątkowej formie, bo poprzez interaktywne warsztaty edukacyjne.Muzeum w Grębocinie mieści się w XIII-wiecznym kościele Św. Barbary, wzniesionym przez Krzyżaków za czasów ich panowania na Pomorzu i Kujawach.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, Muzeum Grębocin

Obiekt jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok i zaprasza na warsztaty muzealne z historii: piśmiennictwa, drukarstwa oraz papiernictwa. Osoby zainteresowane historią produkcji papieru i pergaminu, średniowiecznymi manuskryptami i technikami drukarskimi z różnych zakątków świata z pewnością będą zachwycone tym miejscem.W Muzeum Drukarstwa w Grębocinie znajduje się też stylizowany sklepik z pamiątkami ręcznie wykonanymi z czerpanego papieru.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie
ul. Szkolna 31, Grębocin
tel. 56/ 674-92-00
muzeum@grebocin.pl
www.muzeum.grebocin.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–16:00
  • wtorek: 08:00–16:00
  • środa: 08:00–16:00
  • czwartek: 08:00–16:00
  • piątek: 08:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Toruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Toruń
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
53°3'16N, 18°43'11E
24 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację