Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie
53°3'16" N, 18°43'11" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa powstało w 2004 roku w niewielkiej wsi Grębocin koło Torunia. Można w nim obejrzeć niezwykłe prywatne zbiory związane z papiernictwem i drukarstwem w wyjątkowej formie, bo poprzez interaktywne warsztaty edukacyjne.Muzeum w Grębocinie mieści się w XIII-wiecznym kościele Św. Barbary, wzniesionym przez Krzyżaków za czasów ich panowania na Pomorzu i Kujawach.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie


Obiekt jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok i zaprasza na warsztaty muzealne z historii: piśmiennictwa, drukarstwa oraz papiernictwa. Osoby zainteresowane historią produkcji papieru i pergaminu, średniowiecznymi manuskryptami i technikami drukarskimi z różnych zakątków świata z pewnością będą zachwycone tym miejscem.

W Muzeum Drukarstwa w Grębocinie znajduje się też stylizowany sklepik z pamiątkami ręcznie wykonanymi z czerpanego papieru.

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie
Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie

Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie
ul. Szkolna 31, Grębocin
tel. 56/ 674-92-00
muzeum@grebocin.pl
www.muzeum.grebocin.plToruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzeum Grębocin Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020