Muzeum Pamięci Narodowej w Kielcach, 4elza

Muzeum Pamięci Narodowej w Kielcach

(4.5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Pamięci Narodowej w Kielcach mieści się w dawnym więzieniu kieleckim, obok Pałacyku Zielińskiego, przy ul. Zamkowej. Więzienie powstało w latach 1826-28 i funkcję tę pełniło do lat 70. XX wieku.Jako więzienie polskie w okresie Królestwa Kongresowego, obejmowało początkowo wyżej położone pawilony, później zostało przeniesione w to miejsce. Pod zaborem rosyjskim, w latach 1863-66 oraz 1905-08 przebywało tu wielu więźniów politycznych. Najbardziej tragicznym okresem w dziejach wiezienia były lata 1939-56. 

Dziś mieści się tutaj Muzeum Pamięci Narodowej, w dwóch salach eksponowane są kopie dokumentów, grypsów, relacje, podobizny więźniów, broń oraz narzędzia tortur gestapo.Muzeum obejmuje również zachowane w pierwotnym stanie karcery, wieżyczkę strażniczą oraz zaułek między ścianą więzienia i zewnętrznym murem, gdzie rozstrzeliwano więźniów. Tu również zobaczyć można fotografie ofiar reżimu. W sklepieniu zachował się hak służący do wykonywania wyroków śmierci przez powieszenie.

Na Wzgórzu Zamkowym można też zobaczyć Pałac Biskupi, Pałacyk Zielińskiego oraz rozległy Park Staszica.Muzeum Pamięci Narodowej - Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej
ul. Zamkowa 3, Kielce
tel. 41/ 367-68-01

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Kielce noclegi

Kielce to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kielce
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°52'6N, 20°37'36E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021