Gdyńskie Muzeum Motoryzacji, Danusia

Muzeum Motoryzacji w Gdyni

(4.6 głosów: 19)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji mieści się przy ul. Żwirowej w Gdyni Chylonii. Powstało dzięki pasji pana Władysława Ciężkowskiego - kolekcjonera i miłośnika starych samochodów oraz motocykli.Co ciekawe, ekspozycja w Muzeum obejmuje pojazdy wyprodukowane w większości przed 1945 rokiem, ale również te z czasów PRL-u. Najstarszy samochód w kolekcji to Raleigh z 1918 roku.

Muzeum Motoryzacji w Gdyni, Danusia
Muzeum Motoryzacji w Gdyni, Danusia

Wystawa odrestaurowanych pojazdów umieszczona jest w specjalnie do tego celu zaadaptowanej hali, stylizowanej na uroczą starą uliczkę z brukowaną nawierzchnią. Wszystkie pojazdy są sprawne i często biorą udział w gdyńskich imprezach plenerowych.Gdyńskie Muzeum Motoryzacji
ul. Żwirowa 2c, Gdynia - Chylonia
tel. 58/ 663-87-40
muzeum@gdynskie-muzeum-motoryzacji.pl
www.gdynskie-muzeum-motoryzacji.pl

Muzeum Motoryzacji w Gdyni, Danusia
Muzeum Motoryzacji w Gdyni, Danusia
Muzeum Motoryzacji w Gdyni, Danusia

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: Zamknięte

Gdynia noclegi

Gdynia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°32'50N, 18°27'26E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021