, Tadeusz Walkowicz

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie

(4.4 głosów: 7)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie jest hołdem złożonym najwybitniejszemu Polakowi - Karolowi Wojtyle. Papież Polak zawsze z radością przybywał jako pielgrzym do Jasnogórskiej Pani.Utrwalenie wizerunku Jana Pawła II na monetach i medalach to sposób uwiecznienia jego wielkiego dzieła pojednania ludzi w Polsce i na całym świecie.

Muzeum Jana Pawła II mieści się w nowoczesnym budynku firmy President Electronics Poland, niedaleko drogi krajowej DK 1, około 5 km Jasnej Góry.Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II
ul. Jagiellońska 67/71, Częstochowa
tel. 34/ 365-19-82
muzeum@jp2muzeum.pl
www.jp2muzeum.pl
Godziny zwiedzania: wt-pt 10.00-15.00, sb 12.00-15.00 (wejścia co godzinę)
Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 30 zł

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–15:00
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–15:00
  • sobota: 12:00–15:00
  • niedziela: Zamknięte

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°47'6N, 19°7'34E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021