Muzeum Mleka w Grajewie, Joanna

Muzeum Mleka w Grajewie

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Grajewo to miasto powiatowe na Podlasiu, znane z przemysłu mleczarskiego. W 2016 roku w Grajewie powstało Centrum Tradycji Mleczarstwa - Muzeum Mleka, które opowiada o wszystkim, co jest związane z mlekiem. Całe muzeum podzielono na strefy tematyczne przedstawiające różne zagadnienia dotyczące mleka. Zwiedzający przechodzą przez kolejne pomieszczenia, takie jak np. łąka, obora, bar mleczny i laboratorium.

W muzeum przedstawiono między innymi popularne gatunki bydła mlecznego, rolę mleka w historii i kulturze oraz drogę mleka od rolnika do lodówki indywidualnego odbiorcy. Można tu spróbować swoich sił w ręcznym dojeniu krowy i zapoznać się ze składem chemicznym białego płynu. Muzeum jest interaktywne i multimedialne, atrakcyjne dla dzieci i dorosłych, gdyż umożliwia jednocześnie dobrą zabawę i zdobywanie wiedzy.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–18:00
  • wtorek: 10:00–18:00
  • środa: 10:00–18:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–18:00
  • sobota: 10:00–18:00
  • niedziela: 10:00–18:00

Adres

Muzeum Mleka - Centrum Tradycji Mleczarstwa
ul. Konstytucji 3 Maja 36, Grajewo
tel. 86/ 262-10-67
http://www.muzeummleka.pl

GPS: 53°38'50N, 22°28'21E

Muzeum Mleka w Grajewie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Podlasia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Podlasie
Muzea i skanseny
Ważna
muzea
53°38'50N, 22°28'21E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021