Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Muzeum Minerałów w Świętej Katarzynie

(4.5 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na wschód od Kielc leży niewielka miejscowość Święta Katarzyna, niedaleko Łysicy - najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich. Działa tu ciekawe Muzeum Minerałów i Skamieniałości, a przy nim szlifiernia, w której minerały przygotowuje się na wystawy lub do sprzedaży. Obecnie szlifuje się tu głównie popularny, regionalny krzemień pasiasty. Przy Muzeum powstały też pracownia biżuterii oraz sklep firmowy. Zarówno Muzeum, jak i szlifiernia powstały w efekcie pasji właścicieli - Ewy i Dariusza Siemońskich. W Muzeum jest "prawdziwy zawrót głowy", mnóstwo tu cudnych minerałów i skamieniałości, głównie pochodzących z Polski, ale nie tylko. Wszystko pięknie wyeksponowane i podświetlone.

Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Szlifiernia

Szlifiernia to miejsce magiczne - to tutaj organizowane są ciekawe warsztaty, gdzie można zapoznać się z narzędziami służącymi do obróbki kamieni oraz sposobami szlifowania kamieni ozdobnych i szlachetnych. Ciekawą formą zajęć w szlifierni jest to, iż można zobaczyć jak z naturalnej bryły kamienia powstają "oczka" jubilerskie. W sezonie turystycznym szlifiernię mogą zwiedzać turyści indywidualni i grupy, poza sezonym tylko grupy zorganizowane.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: Zamknięte

Adres

Muzeum Minerałów - Galeria "Tajemnice Klejnotów" 
Ewa i Dariusz Siemońscy
ul. Kielecka 20, Święta Katarzyna, Bodzentyn
tel. 41/ 311-21-16, 501-282-691
www.swkatarzyna-muzeum.pl

GPS: 50°54'23N, 20°52'54E

Święta Katarzyna noclegi

Święta Katarzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, mokunka
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022