Zagłosuj na nas!
, mokunka

Muzeum Minerałów w Świętej Katarzynie

(4.5 głosów: 30)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Na wschód od Kielc leży niewielka miejscowość Święta Katarzyna, niedaleko Łysicy - najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich.


Trwa głosowanie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
Oddaj na nas głos (można głosować codziennie) - będzie nam niezmiernie miło!

Działa tu ciekawe Muzeum Minerałów i Skamieniałości, a przy nim szlifiernia, w której minerały przygotowuje się na wystawy lub do sprzedaży. Obecnie szlifuje się tu głównie popularny, regionalny krzemień pasiasty. Przy Muzeum powstały też pracownia biżuterii oraz sklep firmowy.

Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Zarówno Muzeum, jak i szlifiernia powstały w efekcie pasji właścicieli - Ewy i Dariusza Siemońskich. W Muzeum jest "prawdziwy zawrót głowy", mnóstwo tu cudnych minerałów i skamieniałości, głównie pochodzących z Polski, ale nie tylko. Wszystko pięknie wyeksponowane i podświetlone.Szlifiernia

Szlifiernia to miejsce magiczne - to tutaj organizowane są ciekawe warsztaty, gdzie można zapoznać się z narzędziami służącymi do obróbki kamieni oraz sposobami szlifowania kamieni ozdobnych i szlachetnych. Ciekawą formą zajęć w szlifierni jest to, iż można zobaczyć jak z naturalnej bryły kamienia powstają "oczka" jubilerskie. W sezonie turystycznym szlifiernię mogą zwiedzać turyści indywidualni i grupy, poza sezonym tylko grupy zorganizowane.

Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl

Muzeum Minerałów - Galeria "Tajemnice Klejnotów"
Ewa i Dariusz Siemońscy
ul. Kielecka 20, Święta Katarzyna, Bodzentyn
tel. 41/ 311-21-16, 501-282-691
www.swkatarzyna-muzeum.pl 

Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl

 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: Zamknięte

Muzeum Minerałów w Świętej Katarzynie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Świętej Katarzyny wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Święta Katarzyna noclegi

Święta Katarzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
Muzeum Minerałów, gustaw5 gustaw525@wp.pl
50°54'23N, 20°52'54E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021