Muzeum Minerałów w Świętej Katarzynie

Muzeum Minerałów w Świętej Katarzynie
50°54'23" N, 20°52'54" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: 09:00–17:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: Zamknięte

Na wschód od Kielc leży niewielka miejscowość Święta Katarzyna, niedaleko Łysicy - najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich.Działa tu ciekawe Muzeum Minerałów i Skamieniałości, a przy nim szlifiernia, w której minerały przygotowuje się na wystawy lub do sprzedaży. Obecnie szlifuje się tu głównie popularny, regionalny krzemień pasiasty. Przy Muzeum powstały też pracownia biżuterii oraz sklep firmowy.

Muzeum Minerałów
Muzeum Minerałów

Zarówno Muzeum, jak i szlifiernia powstały w efekcie pasji właścicieli - Ewy i Dariusza Siemońskich. W Muzeum jest "prawdziwy zawrót głowy", mnóstwo tu cudnych minerałów i skamieniałości, głównie pochodzących z Polski, ale nie tylko. Wszystko pięknie wyeksponowane i podświetlone.

Szlifiernia

Szlifiernia to miejsce magiczne - to tutaj organizowane są ciekawe warsztaty, gdzie można zapoznać się z narzędziami służącymi do obróbki kamieni oraz sposobami szlifowania kamieni ozdobnych i szlachetnych. Ciekawą formą zajęć w szlifierni jest to, iż można zobaczyć jak z naturalnej bryły kamienia powstają "oczka" jubilerskie. W sezonie turystycznym szlifiernię mogą zwiedzać turyści indywidualni i grupy, poza sezonym tylko grupy zorganizowane.

Muzeum Minerałów
Muzeum Minerałów


Muzeum Minerałów - Galeria "Tajemnice Klejnotów"
Ewa i Dariusz Siemońscy
ul. Kielecka 20, Święta Katarzyna, Bodzentyn
tel. 41/ 311-21-16, 501-282-691
www.swkatarzyna-muzeum.pl

 

Muzeum Minerałów
Muzeum Minerałów


 

Muzeum Minerałów Muzeum Minerałów

Święta Katarzyna noclegi

Święta Katarzyna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021