Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Mysłowice
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Śląskie
2014-10-30
2020-01-28 13:46
50°13'44" N, 19°8'35" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Miasta Mysłowice powstało całkiem niedawno, bo w 2006 roku. Istnieje w budynku tuż przy największym w Polsce Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach, ale to odrębna placówka.W Muzeum Miasta Mysłowice jest wiele zdjęć, eksponatów, dokumentów, dawnych strojów czy fotografii. Najciekawsza i najbardziej charakterystyczna jest tu stała wystawa Trójkąta Trzech Cesarzy, czyli styku rzek Białej i Czarnej Przemszy - kiedyś granicy Trzech Zborów.Nie brakuje też eksponatów i informacji dotyczących historii przemysłu wydobywczego, Powstań Śląskich, II wojny światowej, eksponatów z dawnych gospodarstw wiejskich i miejskich, a także figury woskowe kapeli Myslovitz. Każdy znajdzie tu coś ciekawego i godnego obejrzenia!

Muzeum Miasta Mysłowice
ul. Stadionowa 7a, Mysłowice
tel. 32/ 222-37-33 wew. 51
www.muzeummyslowic.pl
Godziny zwiedzania: codziennie prócz pn 10.00-16.00, pn nieczynne
Bilety: normalny 4 zł, ulgowy 2 zł, nd wstęp wolny

Mysłowice noclegi

Mysłowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125895 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Chabrowy Weekendowy turysta 33 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-01-10 na

Jest dużo lepsze i lepiej zorganizowane niż trącące na kilometr komuną muzeum pożarnictwa piętro niżej.
 

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020