Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Danusia

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

(3.9 głosów: 19)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu koło Krosna to XVIII-wieczny dworek otoczony zabytkowym parkiem. Był to dar narodowy zakupiony i przekazany poetce z okazji jubileuszu 25-lecia jej pracy pisarskiej i w 60-te urodziny.

Maria Konopnicka przyjechała do dworku w 1903 roku i spędziła tu resztę swojego życia. Muzeum powstało w oparciu o akt darowizny córki poetki Zofii Mickiewicz (po drugim mężu) na rzecz państwa polskiego.W dworku można oglądać wyposażenie domu z epoki, rękopisy Konopnickiej, kolekcję dzieł literackich z przełomu XIX i XX wieku, największy w Polsce zbiór prac Marii Dulębianki, mieszkającej z Konopnicką w dworku w latach 1903-10.

Ekspozycja w dworku obejmuje przede wszystkim pomieszczenia mieszkalne - gabinet, sień, jadalnię, pokój ciemny, gabinet, kuchnię, pokój kredensowy, pokój i pracownię Dulębianki.

Muzeum Marii Konopnickiej
ul. M. Konopnickiej, Żarnowiec 133
tel. 13/ 435-20-13
muzeumzarnowiec.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–15:00
  • wtorek: 09:00–16:00
  • środa: 09:00–16:00
  • czwartek: 09:00–16:00
  • piątek: 09:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 10:00–16:00
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022