Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Muzeum Ludowe w Przedbórzu, 4elza

Muzeum Ludowe w Przedbórzu

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej, mieści się przy ul. Kieleckiej w miejscowości Przedbórz niedaleko Radomska. Siedzibę Muzeum ma w ładnie wyremontowanym, XVII-wiecznym budynku dawnej karczmy.Muzeum Ludowe to jedno z najciekawszych w centralnej Polsce muzeów o charakterze mini-skansenu. W zakres jego zbiorów wchodzi kilka tysięcy eksponatów o charakterze etnograficznym i historycznym, które prezentowane są w ramach kilku stałych ekspozycji:

- podwórze wiejskie z wystawą dawnych narzędzi, wozem i studnią z żurawiem
- kącik z macewami po przedborskich Żydach
- kuźnia i warsztat bednarski
- izba ludowa z XIX wieku
- zanikające rzemiosło (rymarstwo, szewstwo, plecionkarstwo, ciesielstwo, siciarstwo, garncarstwo)
- galeria obrazów sakralnych
- młyn wodny typu żarnowegoPoczątki przedborskiego Muzeum sięgają II połowy XX wieku. Wtedy dzięki inicjatywie nauczycieli z lokalnej szkoły, utworzono tu Izbę Pamięci, która w 1989 roku została przekształcona w Muzeum Ludowe, a to z kolei stało się Muzeum miejskim.

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej
ul. Kielecka 9, Przedbórz
tel. 44/ 781-50-80Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte
Booking.com
Muzea i skanseny
Normalna
muzea skanseny
51°5'9N, 19°52'32E
03 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację