Muzeum Ludowe w Przedbórzu, 4elza

Muzeum Ludowe w Przedbórzu

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej, mieści się przy ul. Kieleckiej w miejscowości Przedbórz niedaleko Radomska. Siedzibę Muzeum ma w ładnie wyremontowanym, XVII-wiecznym budynku dawnej karczmy.

Muzeum Ludowe to jedno z najciekawszych w centralnej Polsce muzeów o charakterze mini-skansenu. W zakres jego zbiorów wchodzi kilka tysięcy eksponatów o charakterze etnograficznym i historycznym, które prezentowane są w ramach kilku stałych ekspozycji:- podwórze wiejskie z wystawą dawnych narzędzi, wozem i studnią z żurawiem
- kącik z macewami po przedborskich Żydach
- kuźnia i warsztat bednarski
- izba ludowa z XIX wieku
- zanikające rzemiosło (rymarstwo, szewstwo, plecionkarstwo, ciesielstwo, siciarstwo, garncarstwo)
- galeria obrazów sakralnych
- młyn wodny typu żarnowego

Początki przedborskiego Muzeum sięgają II połowy XX wieku. Wtedy dzięki inicjatywie nauczycieli z lokalnej szkoły, utworzono tu Izbę Pamięci, która w 1989 roku została przekształcona w Muzeum Ludowe, a to z kolei stało się Muzeum miejskim.

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej
ul. Kielecka 9, Przedbórz
tel. 44/ 781-50-80

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
muzea skanseny
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022