Muzeum Ludowe w Przedbórzu, 4elza

Muzeum Ludowe w Przedbórzu

(5 głosów: 1)

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej, mieści się przy ul. Kieleckiej w miejscowości Przedbórz niedaleko Radomska. Siedzibę Muzeum ma w ładnie wyremontowanym, XVII-wiecznym budynku dawnej karczmy.Muzeum Ludowe to jedno z najciekawszych w centralnej Polsce muzeów o charakterze mini-skansenu. W zakres jego zbiorów wchodzi kilka tysięcy eksponatów o charakterze etnograficznym i historycznym, które prezentowane są w ramach kilku stałych ekspozycji:

- podwórze wiejskie z wystawą dawnych narzędzi, wozem i studnią z żurawiem
- kącik z macewami po przedborskich Żydach
- kuźnia i warsztat bednarski
- izba ludowa z XIX wieku
- zanikające rzemiosło (rymarstwo, szewstwo, plecionkarstwo, ciesielstwo, siciarstwo, garncarstwo)
- galeria obrazów sakralnych
- młyn wodny typu żarnowegoPoczątki przedborskiego Muzeum sięgają II połowy XX wieku. Wtedy dzięki inicjatywie nauczycieli z lokalnej szkoły, utworzono tu Izbę Pamięci, która w 1989 roku została przekształcona w Muzeum Ludowe, a to z kolei stało się Muzeum miejskim.

Muzeum Ludowe Ziemi Przedborskiej
ul. Kielecka 9, Przedbórz
tel. 44/ 781-50-80Booking.com
Muzea i skanseny
Normalna
muzea skanseny
51°5'9N, 19°52'32E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021