Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, andy

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

(4.9 głosów: 9)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skansen w Osieku nad Notecią w Wielkopolsce to ciekawy obiekt będący Oddziałem Muzeum Okręgowego w Pile. W Skansenie znajduje się kilkadziesiąt dużych obiektów architektonicznych - chałupy i zabudowania gospodarcze od XVIII do początku XX wieku, remiza z początku XX wieku, 3 wiatraki („koźlak”, „paltrak” i „holender&rdquo😉, kościół, kuźnia i tartak oraz ciekawe przykłądy tzw. małej architektury: kapliczki przydrożne, piece chlebowe, studnie i piwnica ziemna.Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią
ul. Dworcowa 12, Osiek nad Notecią
tel. 67/ 286-60-90  
skansen@muzeum.pila.pl  
www.muzeum.pila.pl/o_skansenie.php
Godziny zwiedzania: V-XI codziennie od 9.00, XII-IV wt-pt od 9.00
Bilety: normalny 9 zł, ulgowy 6 zł

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wielkopolska
Muzea i skanseny
Normalna
skanseny
53°7'17N, 17°18'7E
28 kwiecień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

andy
30 kwiecień 2016 12:26

Obszar poniędzy Piłą a Bydgoszczą to pustynia turystyczna, a ten skansen to w tym rejonie na prawdę jest dużą atrakcją turystyczną. Polecam także dla rodzin z dzieckiem.

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację