Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią, andy

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

(4.9 głosów: 9)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Skansen w Osieku nad Notecią w Wielkopolsce to ciekawy obiekt będący Oddziałem Muzeum Okręgowego w Pile. W Skansenie znajduje się kilkadziesiąt dużych obiektów architektonicznych - chałupy i zabudowania gospodarcze od XVIII do początku XX wieku, remiza z początku XX wieku, 3 wiatraki („koźlak”, „paltrak” i „holender&rdquo😉, kościół, kuźnia i tartak oraz ciekawe przykłądy tzw. małej architektury: kapliczki przydrożne, piece chlebowe, studnie i piwnica ziemna.

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią
ul. Dworcowa 12, Osiek nad Notecią
tel. 67/ 286-60-90  
skansen@muzeum.pila.pl  
www.muzeum.pila.pl/o_skansenie.php
Godziny zwiedzania: V-XI codziennie od 9.00, XII-IV wt-pt od 9.00
Bilety: normalny 9 zł, ulgowy 6 zł 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–17:00
  • czwartek: 09:00–17:00
  • piątek: 09:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Wielkopolska noclegi

Wielkopolska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

andy

Obszar poniędzy Piłą a Bydgoszczą to pustynia turystyczna, a ten skansen to w tym rejonie na prawdę jest dużą atrakcją turystyczną. Polecam także dla rodzin z dzieckiem.

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022