Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny

(5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny w Poznaniu mieści się w dawnym mieszkaniu - pracowni poetki Kazimiery Iłłakowiczówny (1892-1983), przy ulicy Gajowej na poznańskich Jeżycach. Poetka mieszkała tu i tworzyła od 1948 roku.Muzeum Iłłakowiczówny zostało otwarte 16 lutego 1984 - w pierwszą rocznicę śmierci poetki. Pokój w którym mieszkała praktycznie został niezmieniony. Kazimiera Iłłakowiczówna to polska poetka, prozaik, dramaturg, tłumaczka a jednocześnie sekretarka Józefa Piłsudskiego. Należała do najwybitniejszych polskich postaci życia literackiego w dwudziestoleciu międzywojennym.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Adres

Muzeum Kazimiery Iłłakowiczówny
ul. Gajowa 4 m 8, Poznań

GPS: 52°24'32N, 16°54'28E

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Poznań
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
52°24'32N, 16°54'28E
05 styczeń 2020
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację