Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2015-11-03 , Zaktualizowano: 2020-01-28

Dworek Milusin

Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku mieści się w Dworku Milusin, zwanym też Willą Milusin. Dworek powstał w 1923 roku wg projektu wybitnego polskiego architekta - Kazimierza Skórewicza, po czym został ofiarowany Marszałkowi Piłsudskiemu, który mieszkał tu wraz z rodziną w latach 1923-26.Muzeum w Sulejówku jest współprowadzone przez Fundację Rodziny Józefa Piłsudskiego i tworzone również w oparciu o współpracę z młodszą córką Piłsudskiego - Panią Jadwigą Jaraczewską.

Sulejówek

Choć oficjalne otwarcie Muzeum jest planowane na 2017 rok, już teraz w ograniczonych godzinach jest udostępniane turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym. Wstęp jest bezpłatny.

Zwiedza się nie tylko samą willę, ale również jej obejście, gdzie już powstały pierwsze elementy wystawy. Celem nadrzędnym Muzeum jest przedstawienie bogatej biografii Józefa Piłsudskiego - patrioty, żołnierza oraz męża stanu. Ważne jest upowszechnienie w młodym pokoleniu wyznawanych przez Piłsudskiego wartości - dumy narodowej i patriotyzmu, poświęcenia, szacunku dla tradycji, ale też tolerancji dla odmienności narodowych i religijnych, a nawet gotowości do współdziałania z ludźmi o innych przekonaniach w imię nadrzędnych wartości - wolności i niepodległości. 

Sulejówek

Niedaleko willi Milusin, w centrum Sulejówka stanęła w 2010 roku ławeczka Piłsudskiego, przedstawiająca go z dwoma córkami, która ma na celu uczczenie jego pamięci.

Muzeum Józefa Piłsudskiego
ul. Oleandrów 5, Sulejówek
tel. 22/ 842-04-25
muzeum@muzeumpilsudski.pl
www.muzeumpilsudski.pl

Sulejówek


Zobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020