Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym, ewan

Muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym

(4 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Muzeum im. Leokadii Marciniak w Gałkowie Dużym koło Łodzi powstało 25 września 2003 roku, w 140. rocznicę bitwy, jaka rozegrała się w okolicach Gałkowa w czasie Powstania Styczniowego. Muzeum prócz swojej podstawowej działalności organizuje wystawy miejscowych artystów i kolekcjonerów. Włączyło się aktywnie w życie i uroczystości wsi tzn. Dni Gałkówka, Noc Muzeów oraz inne imprezy. Działalność muzealna wykracza poza ramy ogólnie przyjęte. W 2006 roku Muzeum zorganizowało drogowskazy i zostały oznakowane dojazdy do cmentarzy wojennych z I-Wojny Światowej a także został uporządkowany cmentarz ewangelicki w Gałkowie Kolonii.Muzeum im. Leokadii Marciniak
ul. Dzieci Polskich 20, Gałków Duży, Piotrków
tel. 732-316-025
http://www.galkowek.pl/kultura/muzeum

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łódź
Muzea i skanseny
Mniej istotna
muzea
51°44'7N, 19°43'31E
07 maj 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację