Muzeum Historyczne w Białymstoku, Joanna

Muzeum Historyczne w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Historyczne w Białymstoku mieści się w zabytkowej kamienicy Cytronów przy ul. Warszawskiej. Zbiory muzeum związane są głównie z historią miasta i regionu. Pogrupowane są w następujące działy: realia, ikonografia, archiwalia i numizmatyka. Muzeum posiada m.in. unikatową kolekcję przedmiotów związanych z dziejami ludności tatarskiej zamieszkującej Podlasie. Jednym z cenniejszych dokumentów jest Przywilej Cechowy z 1769 roku wydany przez Jana Klemensa Branickiego i Izabelę Branicką.

Wystawy stałe w Muzeum

- W białostockiej kamienicy – pokazuje wnętrze mieszkalne domu bogatych mieszczan,- Makieta barokowego miasta – model Białegostoku z końca XVIII wieku,

- Odzyskana historia. Hotel Ritz – przybliża dzieje słynnego białostockiego hotelu zniszczonego po II wojnie światowej.

Placówka organizuje liczne zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży zwykle związane tematycznie z aktualnie prezentowanymi wystawami czasowymi.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 10:00–17:00
  • niedziela: 10:00–17:00

Adres

Muzeum Historyczne - Oddział Muzeum Podlaskiego
ul. Warszawska 37, Białystok
tel. 85/ 748-21-19
http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-historyczne/

GPS: 53°7'55N, 23°10'19E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022