Fort Zachodni w Świnoujściu, Katarzyna Jamrozik

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście

(4.4 głosów: 41)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Fort Zachodni w Świnoujściu

Fort Zachodni (Westbatterie) to drugi fort, obok Fortu Anioła, leżący na wyspie Uznam w Świnoujściu. Był on wybudowany w latach 1856-61 w celu obrony portu przed wrogimi okrętami.

Fort ten był wielokrotnie rozbudowywany początkowo jako reduta, a potem jako bateria nadbrzeżna. Ciekawi także fakt, iż Fort znany jest z tego, że w 1939 roku część obsługujących go marynarzy wzięła udział w ataku na Westerplatte, w czasie którego zginął ich dowódca porucznik Wilhelm Henningsen.

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek


Muzeum Historii Twierdzy

Obecnie w Forcie Zachodnim mieści się Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, gdzie można oglądać wystawy broni, mundurów, broni artyleryjskiej, a także zdjęć z ówczesnych czasów. Ciekawie także się zwiedza cały kompleks twierdzy, jej zakamarki, a z górującego nad całą twierdzą betonowego bunkra dowodzenia wybudowanego przez Niemców można podziwiać panoramę całego obiektu, jego rozległość i okalającą go fosę.

Zadbano także o ciekawskich turystów, w szczególności chłopców, którzy mogą zasiąść za sterami działów, kręcić nimi, obracać całą baterią. Na chwilę poczuć się jak na wojnie.

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek


Zachodni Fort Artyleryjski
ul. Jachtowa, Świnoujście
tel. 508-738-118
www.okretywojenne.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Świnoujście noclegi

Świnoujście to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek
Świnoujście
Normalna
twierdze muzea forty
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022