Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście
53°54'54" N, 14°16'29" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Fort Zachodni w Świnoujściu

Fort Zachodni (Westbatterie) to drugi fort, obok Fortu Anioła, leżący na wyspie Uznam w Świnoujściu. Był on wybudowany w latach 1856-61 w celu obrony portu przed wrogimi okrętami.Fort ten był wielokrotnie rozbudowywany początkowo jako reduta, a potem jako bateria nadbrzeżna. Ciekawi także fakt, iż Fort znany jest z tego, że w 1939 roku część obsługujących go marynarzy wzięła udział w ataku na Westerplatte, w czasie którego zginął ich dowódca porucznik Wilhelm Henningsen.

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście

Muzeum Historii Twierdzy

Obecnie w Forcie Zachodnim mieści się Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, gdzie można oglądać wystawy broni, mundurów, broni artyleryjskiej, a także zdjęć z ówczesnych czasów. Ciekawie także się zwiedza cały kompleks twierdzy, jej zakamarki, a z górującego nad całą twierdzą betonowego bunkra dowodzenia wybudowanego przez Niemców można podziwiać panoramę całego obiektu, jego rozległość i okalającą go fosę.

Zadbano także o ciekawskich turystów, w szczególności chłopców, którzy mogą zasiąść za sterami działów, kręcić nimi, obracać całą baterią. Na chwilę poczuć się jak na wojnie.

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście


Zachodni Fort Artyleryjski
ul. Jachtowa, Świnoujście
tel. 508-738-118
www.okretywojenne.pl

Świnoujście noclegi

Świnoujście to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Katarzyna Jamrozik Krajtroter 23752 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021