Fort Zachodni w Świnoujściu, Katarzyna Jamrozik

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście

(4.3 głosów: 42)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Fort Zachodni w Świnoujściu

Fort Zachodni (Westbatterie) to drugi fort, obok Fortu Anioła, leżący na wyspie Uznam w Świnoujściu. Był on wybudowany w latach 1856-61 w celu obrony portu przed wrogimi okrętami.Fort ten był wielokrotnie rozbudowywany początkowo jako reduta, a potem jako bateria nadbrzeżna. Ciekawi także fakt, iż Fort znany jest z tego, że w 1939 roku część obsługujących go marynarzy wzięła udział w ataku na Westerplatte, w czasie którego zginął ich dowódca porucznik Wilhelm Henningsen.

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek

Muzeum Historii Twierdzy

Obecnie w Forcie Zachodnim mieści się Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, gdzie można oglądać wystawy broni, mundurów, broni artyleryjskiej, a także zdjęć z ówczesnych czasów. Ciekawie także się zwiedza cały kompleks twierdzy, jej zakamarki, a z górującego nad całą twierdzą betonowego bunkra dowodzenia wybudowanego przez Niemców można podziwiać panoramę całego obiektu, jego rozległość i okalającą go fosę.Zadbano także o ciekawskich turystów, w szczególności chłopców, którzy mogą zasiąść za sterami działów, kręcić nimi, obracać całą baterią. Na chwilę poczuć się jak na wojnie.

Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek
Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek

Zachodni Fort Artyleryjski
ul. Jachtowa, Świnoujście
tel. 508-738-118
www.okretywojenne.plMuzeum Historii Twierdzy Świnoujście, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–20:00
  • wtorek: 10:00–20:00
  • środa: 10:00–20:00
  • czwartek: 10:00–20:00
  • piątek: 10:00–20:00
  • sobota: 10:00–20:00
  • niedziela: 10:00–20:00

Świnoujście noclegi

Świnoujście to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
53°54'54N, 14°16'29E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację