Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku, Danusia

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku

(4.4 głosów: 8)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji jest placówką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Swoją siedzibę ma w prawym skrzydle pięknego Pałacu Branickich. Otwarto ją w 2011 roku.

W Muzeum można oglądać eksponaty związane z rozwojem medycyny na terenach Podlasia. Są to nie tylko dawne manuały, recepty, farmakopeje, ale także przedziwne urządzenia typu: tabletkarki, przyrządy do walcowania maści, prasy do wyciskania soków, autoklawy, perkolatory, aparaty destylacyjne, szafki Hansena, piknometry, infuzorki, wirówki, miechy do rozsypywania proszków i inne.W Muzeum jest także zaaranżowany szpital polowy i gabinety lekarskie np. dentystyczny, ginekologiczny, okulistyczny. To bardzo ciekawe miejsce, w którym można poczuć klimat XIX-wiecznej medycyny oraz apteki z przełomu wieków.

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji
Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
ul. Jana Kilińskiego 1, Białystok
muzeum@umb.edu.pl
tel. 85/ 748-54-05
www.umb.edu.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022