Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku, Danusia

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji w Białymstoku

(4.5 głosów: 8)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji jest placówką Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Swoją siedzibę ma w prawym skrzydle pięknego Pałacu Branickich. Otwarto ją w 2011 roku.W Muzeum można oglądać eksponaty związane z rozwojem medycyny na terenach Podlasia. Są to nie tylko dawne manuały, recepty, farmakopeje, ale także przedziwne urządzenia typu: tabletkarki, przyrządy do walcowania maści, prasy do wyciskania soków, autoklawy, perkolatory, aparaty destylacyjne, szafki Hansena, piknometry, infuzorki, wirówki, miechy do rozsypywania proszków i inne.

W Muzeum jest także zaaranżowany szpital polowy i gabinety lekarskie np. dentystyczny, ginekologiczny, okulistyczny. To bardzo ciekawe miejsce, w którym można poczuć klimat XIX-wiecznej medycyny oraz apteki z przełomu wieków.Muzeum Historii Medycyny i Farmacji
Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
ul. Jana Kilińskiego 1, Białystok
muzeum@umb.edu.pl
tel. 85/ 748-54-05
www.umb.edu.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–17:00
  • środa: 10:00–17:00
  • czwartek: 10:00–17:00
  • piątek: 10:00–17:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
53°7'52N, 23°9'55E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację