Muzeum Historii Katowic - Dział Etnologii Miasta na Nikiszowcu

Muzeum Historii Katowic

(4.6 głosów: 16)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Muzeum Historii Katowic mieści się w zabytkowej secesyjnej kamienicy z początku XX wieku, przy ulicy Szafranka. Muzeum powstało w obecnej formie w 1983 roku, a w jego wnętrzu podziwiać możemy unikatową na skalę kraju ekspozycję wnętrz mieszczańskich z początku XX wieku.Możemy tu również podziwiać portrety Asymetrycznej Damy namalowane ręką Witkacego (przed wejściem do budynku Muzeum mieści się figura tego wielkiego pisarza i malarza) a także wiele innych ciekawych eksponatów.

Muzeum Historii Katowic - Dział Etnologii Miasta na Nikiszowcu
Muzeum Historii Katowic - Dział Etnologii Miasta na Nikiszowcu

 Filie Muzeum Historii

- Dział Etnologii Miasta, dzielnica Katowic - Nikoszowiec,
- Kościół Św. Michała Archanioła i lapidarium, Park Kościuszki,
- Pracownia teatralno-filmowa, ul. Kościuszki 11,
- Dział grafiki im. Pawła Stellera, ul. Kościuszki 47 (wejście od ul. Rymera)Muzeum Historii istniało już w 1976 roku, na początku była to Izba Muzealna, a w 1979 Urząd Miejski oddał zabytkową kamienicę przy ul. ks. J. Szafranka 9 w użytkowanie muzeum (obecna siedziba. W 1981 Muzeum stało się oddziałem Muzeum Górnośląskiego mieszczącego się w Bytomiu.

Muzeum Historii w Katowicach, Roman Świątkowski
Muzeum Historii w Katowicach, Roman Świątkowski
Muzeum Historii w Katowicach, Jan Nowak

Ponadto w muzeum prezentowane są regionalne stroje śląskie, wystrój śląskich domostw, historia parafii Bogucikiej oraz portrety osób szczególnie dla Śląska i Katowic zasłużonych, m.in. Walenty Roździeński, Staniław Ligoń oraz z żyjących, Pani Elżbieta Bieńkowska. Pod dzisiejszą nazwą i adresem Muzeum istnieje od 1 stycznia 1983 roku.Muzeum Historii Katowic, Roman Świątkowski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–15:00
  • środa: 10:00–17:30
  • czwartek: 10:00–15:00
  • piątek: 10:00–17:30
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 11:00–15:00

Adres

Muzeum Historii Katowic
ul. Ks. Szafranka 9, Katowice
tel. 32/ 256-18-10
www.mhk.katowice.pl

GPS: 50°15'19N, 19°1'43E

Katowice noclegi

Katowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Katowice
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°15'19N, 19°1'43E
15 luty 2017
15 marzec 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację