Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie, Magdalena

Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie

Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie mieści się w budynku, w którym po wojnie zamieszkiwała cała rodzina poetki. Po gruntownym remoncie w latach 2006-07 obiekt został udostępniony zwiedzającym. W skład stałej ekspozycji wchodzą między innymi fotografie, dokumenty, fragmenty listów, rękopisy wierszy, ale również eksponaty związane z operacją serca jaką przeszła artystka, można obejrzeć również film biograficzny, wystawie towarzyszą nagrania multimedialne, w których można usłyszeć samą poetkęWarto również dodać że po ekspozycji oprowadza brat poetki - Zbigniew Myga. Odbywają się tutaj również spotkania literackie, lekcje muzealne i wieczory poetyckie.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Adres

Muzeum Haliny Poświatowskiej
ul. Jasnogórska 23 w Częstochowie
tel. 34/ 360-56-31
http://dompoezji.muzeumczestochowa.pl/

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Częstochowa
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°48'53N, 19°6'57E
27 październik 2019
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację