Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie, Magdalena

Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie

(5 głosów: 2)

Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie mieści się w budynku, w którym po wojnie zamieszkiwała cała rodzina poetki. Po gruntownym remoncie w latach 2006-07 obiekt został udostępniony zwiedzającym. W skład stałej ekspozycji wchodzą między innymi fotografie, dokumenty, fragmenty listów, rękopisy wierszy, ale również eksponaty związane z operacją serca jaką przeszła artystka, można obejrzeć również film biograficzny, wystawie towarzyszą nagrania multimedialne, w których można usłyszeć samą poetkęWarto również dodać że po ekspozycji oprowadza brat poetki - Zbigniew Myga. Odbywają się tutaj również spotkania literackie, lekcje muzealne i wieczory poetyckie.

Adres

Muzeum Haliny Poświatowskiej
ul. Jasnogórska 23 w Częstochowie
tel. 34/ 360-56-31
http://dompoezji.muzeumczestochowa.pl/

GPS: 50°48'53N, 19°6'57E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Częstochowa
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°48'53N, 19°6'57E
27 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację