Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie

Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie
Częstochowa
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Śląskie
2019-10-27
2020-01-28 13:46

Muzeum Haliny Poświatowskiej
ul. Jasnogórska 23 w Częstochowie
tel. 34/ 360-56-31
http://dompoezji.muzeumczestochowa.pl/

50°48'53" N, 19°6'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Muzeum Haliny Poświatowskiej w Częstochowie mieści się w budynku, w którym po wojnie zamieszkiwała cała rodzina poetki. Po gruntownym remoncie w latach 2006-07 obiekt został udostępniony zwiedzającym. W skład stałej ekspozycji wchodzą między innymi fotografie, dokumenty, fragmenty listów, rękopisy wierszy, ale również eksponaty związane z operacją serca jaką przeszła artystka, można obejrzeć również film biograficzny, wystawie towarzyszą nagrania multimedialne, w których można usłyszeć samą poetkęWarto również dodać że po ekspozycji oprowadza brat poetki - Zbigniew Myga. Odbywają się tutaj również spotkania literackie, lekcje muzealne i wieczory poetyckie.

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021