, mokunka

Muzeum Grociarnia w Jastrzębiej

(4.2 głosów: 6)

Jastrzębia to maleńka wioska niedaleko Ciężkowic w Małopolsce. Znajduje się tutaj bardzo ciekawe Muzeum Etnograficzne Grociarnia, mieszczące się w Domu Kultury. Twórcą muzeum jest emerytowany kierownik tegoż Domu Kultury.Zebrane eksponaty w Muzeum obrazują dawne metody i narzędzia pracy oraz życie codzienne mieszkańców okolic. Wiele eksponatów dosłownie "w ostatniej chwili" wydobył z przydomowych komórek, strychów czy piwnic - niszczejące i zapomniane.

Zebrane eksponaty to m.in. narzędzia do obróbki włókna, narzędzia i wyroby kowalskie, narzędzia stolarskie, wyposażenie wiejskiego domu, narzędzia do prac polowych. Większość eksponatów jest drewnianych.Do Muzeum Grociarnia trzeba się wcześniej umawiać, otwierane jest na życzenie. Później należy kupić bilet i uiścić opłatę za robienie zdjęć.

Muzeum etnograficzne Grociarnia
Jastrzębia
tel. 14/ 651-00-32
www.ciezkowice.pl
Godziny zwiedzania: telefoniczna rezerwacjaCiężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciężkowice Małopolska
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
49°47'3N, 20°53'60E
14 maj 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację