Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
49°47'3" N, 20°53'60" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Jastrzębia to maleńka wioska niedaleko Ciężkowic w Małopolsce. Znajduje się tutaj bardzo ciekawe Muzeum Etnograficzne Grociarnia, mieszczące się w Domu Kultury. Twórcą muzeum jest emerytowany kierownik tegoż Domu Kultury.Zebrane eksponaty w Muzeum obrazują dawne metody i narzędzia pracy oraz życie codzienne mieszkańców okolic. Wiele eksponatów dosłownie "w ostatniej chwili" wydobył z przydomowych komórek, strychów czy piwnic - niszczejące i zapomniane.

Zebrane eksponaty to m.in. narzędzia do obróbki włókna, narzędzia i wyroby kowalskie, narzędzia stolarskie, wyposażenie wiejskiego domu, narzędzia do prac polowych. Większość eksponatów jest drewnianych.

Do Muzeum Grociarnia trzeba się wcześniej umawiać, otwierane jest na życzenie. Później należy kupić bilet i uiścić opłatę za robienie zdjęć.Muzeum etnograficzne Grociarnia
Jastrzębia
tel. 14/ 651-00-32
www.ciezkowice.pl
Godziny zwiedzania: telefoniczna rezerwacja

Ciężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020