, mokunka

Muzeum Grociarnia w Jastrzębiej

(4.2 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Jastrzębia to maleńka wioska niedaleko Ciężkowic w Małopolsce. Znajduje się tutaj bardzo ciekawe Muzeum Etnograficzne Grociarnia, mieszczące się w Domu Kultury. Twórcą muzeum jest emerytowany kierownik tegoż Domu Kultury.

Zebrane eksponaty w Muzeum obrazują dawne metody i narzędzia pracy oraz życie codzienne mieszkańców okolic. Wiele eksponatów dosłownie "w ostatniej chwili" wydobył z przydomowych komórek, strychów czy piwnic - niszczejące i zapomniane.Zebrane eksponaty to m.in. narzędzia do obróbki włókna, narzędzia i wyroby kowalskie, narzędzia stolarskie, wyposażenie wiejskiego domu, narzędzia do prac polowych. Większość eksponatów jest drewnianych.

Do Muzeum Grociarnia trzeba się wcześniej umawiać, otwierane jest na życzenie. Później należy kupić bilet i uiścić opłatę za robienie zdjęć.Muzeum etnograficzne Grociarnia
Jastrzębia
tel. 14/ 651-00-32
www.ciezkowice.pl
Godziny zwiedzania: telefoniczna rezerwacja

Muzeum Grociarnia w Jastrzębiej na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Ciężkowic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Ciężkowice noclegi

Ciężkowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ciężkowice Małopolska
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
49°47'3N, 20°53'60E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021