Muzeum Gorzelnictwa w Łańcucie

Muzeum Gorzelnictwa w Łańcucie siedzibę ma w klasycystycznym dworku z 1883 roku, mieszczącym się na terenie Fabryki Wódek "POLMOS ŁAŃCUT". Muzeum powstało z inicjatywy właśnie tej Fabryki, Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Muzeum Wnętrz Fabrykanckich w Łodzi.To interesujące Muzeum w Łańcucie w sposób bardzo bogaty i ciekawy prezentują rozwój przemysłu gorzelniczego w Łańcucie i innych regionach kraju. Można w nim obejrzeć fotografie, dawne dokumenty, stare etykiety i butelki, kielichy degustacyjne a przede wszystkim maszyny i urządzenia gorzelnicze. Wnętrza utrzymane w stylu końca XIX wieku zdobią meble i obrazy, a w oknach widnieją witraże z herbami Lubomirskich i Potockich.

Dworek w Łańcucie otoczony jest ładnym parkiem, a przed frontonem budynku stoją białe ławeczki zapraszające do odpoczynku. Obok zobaczyć można codzienną pracę jednej z najnowocześniejszych fabryk w Polsce. Na terenie Muzeum i Fabryki nie można zakupić alkoholu, ale w pobliżu Fabryki znajduje się sklep patronacki.Muzeum Gorzelnictwa
ul. Kolejowa 1, Łańcut
tel. 693-290-077
mrachwal@polmoslancut.com.pl
www.muzeumgorzelnictwa.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–18:00
  • wtorek: 09:00–18:00
  • środa: 09:00–18:00
  • czwartek: 09:00–18:00
  • piątek: 09:00–18:00
  • sobota: 09:00–17:00
  • niedziela: 09:00–17:00

Łańcut noclegi

Łańcut to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Łańcut
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
50°4'53N, 22°13'44E
11 kwiecień 2017
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację