50°17'57" N
19°8'4" E
Śląskie
2014-02-20 21:06:35
263m npm
Normalna
Zdjęcia (8)

Żyleta w Sosnowcu 

Popularna Żyleta w Sosnowcu to siedziba Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Jest to najwyższy budynek w Sosnowcu, nazywany żyletą ze względu na swój kształt.Żyleta to wieżowiec zbudowany w latach 70-tych XX wieku. Znajduje się przy ul. Będzińskiej w Sosnowcu, ma 20 pięter (18 użytkowych) i liczy 84 metry wysokości! W 2007 roku Żyleta przeszła modernizację, wówczas, stara pomarańczowa elewacja została zastąpiona niebieską, wyglądającą bardzo ładnie i nowocześnie. Budynek w dużym stopniu jest przeszklony. Na szczycie Żylety mieści się taras widokowy!

Dinozaur w Sosnowcu

Ogromny sosnowiecki Dino stojący z boku Żylety to drapieżny tyranozaur, ma ostre pazury i równie ostre zęby, które dokładnie widać. Obok dinozaura stanęła tabliczka z opisem i charakterystyką tyranozaura. Dinozaur w Sosnowcu nie jest jednak straszny, mimo, że sięga wysokości kilku kondygnacji.Muzeum WNoZ

W Żylecie powstało kilka lat temu ciekawe Muzeum Geologiczne Wydziału Nauk o Ziemi. Gromadzi ono około 4 000 okazów z Polski i całego świata. Przedstawiają one dynamiczną historię Ziemi i ewolucję życia.

Są tu repliki dinozaurów, bogata kolekcja amonitów, ogromnych brył węgla z odciśniętymi widłakami i skrzypami, wiele minerałów czy meteorytów. Jest też ekspozycja "Człowiek z epoki kamienia łupanego".

Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi
ul. Będzińska 60, Sosnowiec
tel. 32/ 368-96-03
muzeum@edu.pl
http://muzeum.wnoz.us.edu.pl
Godziny otwarcia: pn-pt 8.00-15.00

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Powiązane miejsca

Komentarze

Nie znalazłem żadnych postów w tym temacie. Kliknij tutaj by dodać pierwszy
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: