Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem

Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem
Nisko
Muzea i skanseny
muzea
Normalna
Podkarpackie
2017-04-11
2020-01-28 13:46
50°22'24" N, 22°9'28" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego to ciekawe muzeum w Jeżowem koło Niska, które mieści się w zabytkowym obiekcie z lat 1822-24.Zbiory Muzeum liczą kilkaset eksponatów figur Chrystusa Frasobliwego, wśród których znajdują się głównie figurki rzeźbione w drewnie. Oprócz figurek są też inne przedmioty.Pomysłodawcą, a zarazem założycielem jeżowskiego Muzeum był ks. prałat Ludwik Bielawski, to jedyne takie Muzeum w Polsce!

Muzeum - Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego
Jeżowe 238, Jeżowe
muzeum.jezowe@onet.eu
www.muzeum.jezowe24.pl
Godziny zwiedzania: pn-pt 9.00-12.00

Nisko noclegi

Nisko to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020