49°23'49" N, 21°1'25" E
Godziny otwarcia
Zamknięte

Muzeum Dziejów Tylicza jest usytowane Rynku w Tyliczu, w Domu Kultury. Muzeum składa się z kilku sal, pierwsza z nich to galeria przechodnia, gdzie można podziwiać rzeźby i obrazy tylickich artystów oraz stroje regionalne. W kolejnym pomieszczeniu mieści się kącik sakralny z mszałami. Kolejne sale poświęcone są cechom rzemieślniczym, które niegdyś działały w Tyliczu. Wszystkie eksponaty Muzeum są darowizną mieszkańców.Muzeum Dziejów Tylicza
ul. Rynek 1 (Dom Kultury), Tylicz
Godziny zwiedzania: pn-śr 11.00-16.00, poza sezonem pn-pt 11.15-16.15
Bilety: wstęp bezpłatnyAvatar użytkownika
mirosław Krajtroter 46139 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020