Muzeum Chirurgii w Ustroniu, mokunka

Muzeum Chirurgii w Ustroniu

(4 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Ciekawe i unikatowe Muzeum Chirurgii w Ustroniu znajduje się przy Szpitalu Reumatologicznym, a powstało w 2012 roku dzięki staraniom dyrektora tego szpitala.Zwiedzanie Muzeum

Po Muzeum oprowadza po nim  pielęgniarka przełożona, kobieta o bardzo rozległej wiedzy medycznej. Można tu obejrzeć wszelkie narzędzia chirurgiczne, ortopedyczne czy wyposażenie sali operacyjnej. Co ciekawe, mozna też zbaczyć, jak to wszystko bardzo zmieniało się w ostatnich zaledwie 50 latach.

W Muzeum Chirurgii są też salki z manekinami, demonstrujące wędrownych cyrulików, przeprowadzających na żywo operacje… rodem jakby z sali tortur. Nie brakuje tu pomieszczeń z zainscenizowanymi salami operacyjnymi z pacjentami i narzędziami. Wszystko dokładnie odtworzone. Można było dotknąć dosłownie wszystkiego, prawie uczestnicząc w "zabiegach"…Muzeum Chirurgii
ul. Szpitalna 11, Ustroń
tel. 33/ 854-26-40
www.reumatologiczny.pl
Godziny zwiedzania: codziennie 10.00-12.00, nd i święta po uzgodnieniu telefonicznym, wejście obok izby przyjęć Szpitala
Bilety: 5 zł

 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 09:00–15:00
  • wtorek: 09:00–17:00
  • środa: 09:00–15:00
  • czwartek: 09:00–15:00
  • piątek: 09:00–15:00
  • sobota: 09:00–15:00
  • niedziela: 09:00–15:00

Muzeum Chirurgii w Ustroniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Ustronia wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Ustroń noclegi

Ustroń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ustroń
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
49°43'34N, 18°49'19E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021