Muzeum Ceramiki w Bolesławcu na Dolnym Śląsku to jedno z nielicznych tego typu muzeów w Europie, specjalizuje się w gromadzeniu bolesławieckiej i europejskiej ceramiki. Instytucja mieści się w średniowiecznej baszcie, należącej do systemu fortyfikacji oraz w połączonym z nią budynku dawnej szkoły.Na wystawie stałej można zobaczyć ekspozycję miejscowej kamionki od XVIII wieku do 1945 roku, współczesną kamionkę bolesławiecką po 1945 roku oraz wystawę ceramiki europejskiej. W ogrodzie Muzeum mieści się lapidarium, w którym gromadzone są rzeźby, epitafia oraz fragmenty detali architektonicznych z terenu powiatu bolesławieckiego, częściowo pochodzące z przedwojennej kolekcji.Muzeum Ceramiki
ul. Mickiewicza 13, Bolesławiec
tel. 75/ 644-47-00
www.muzeum.boleslawiec.net

pitik@bok.boleslawiec.pl Krajtroter 2000 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114039 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020