Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Unikatowe Muzeum Bursztynu w Gdańsku to jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk. Jest to miejsce, które z pewnością jest godne zwiedzenia, tym bardziej, że nie w każdym mieście takie muzeum jest.Siedziba Muzeum

Muzeum Bursztynu to jedno z najmłodszych muzeów Gdańska, bo swe podwoje dla zwiedzających otworzyło w czerwcu 2006 roku. Mieści się ono w unikatowym na skalę europejską gotycko-renesansowym zespole Przedbramia na ulicy Długiej. Zespół ten tworzą 3 części: Wieża Więzienna, Szyja z Domem Więziennym oraz Katownia. Niegdyś był to kluczowy element średniowiecznych fortyfikacji miasta, o czym można się przekonać w jednej z części muzeum, która prezentuje historię i etapy powstawania tego budynku.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Samo zaś Muzeum Bursztynu prezentuje historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę tego pięknego materiału na przestrzeni wieków. Zobaczyć tu można unikatowe okazy przyrodnicze, zabytki sztuki, ale i współczesne wyroby oraz biżuterię.Eksponatami Muzeum są m.in. Bursztynowy Słowik z Sopotu, przepiękne jajko Faberge - prezent dla miasta Gdańsk z okazji jego 1000-lecia, piękne szachy, żaglowiec oraz gitara.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Muzeum Bursztynu w Gdańsku

W katowni zaaranżowano trzy cele więzienne, nawiązujące klimatem i wystrojem do ponurej tradycji miasta. Można się przestraszyć! W muzeum można spędzić dużo czasu i się nie nudzić!

Muzeum Bursztynu
ul. Targ Węglowy 26, Gdańsk
tel. 58/ 301-47-33
bursztyn@mhmg.pl
www.mhmg.pl

Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Muzeum Bursztynu w Gdańsku


Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–13:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 11:00–16:00

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
54°20'59N, 18°38'51E
16 wrzesień 2015
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację