Muzeum Bursztynu w Gdańsku, toja1358

Muzeum Bursztynu w Gdańsku

(4.5 głosów: 36)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Unikatowe Muzeum Bursztynu w Gdańsku to jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk. Jest to miejsce, które z pewnością jest godne zwiedzenia, tym bardziej, że nie w każdym mieście takie muzeum jest.Siedziba Muzeum

Muzeum Bursztynu to jedno z najmłodszych muzeów Gdańska, bo swe podwoje dla zwiedzających otworzyło w czerwcu 2006 roku. Mieści się ono w unikatowym na skalę europejską gotycko-renesansowym zespole Przedbramia na ulicy Długiej. Zespół ten tworzą 3 części: Wieża Więzienna, Szyja z Domem Więziennym oraz Katownia. Niegdyś był to kluczowy element średniowiecznych fortyfikacji miasta, o czym można się przekonać w jednej z części muzeum, która prezentuje historię i etapy powstawania tego budynku.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Marcin_Henioo
Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Marcin_Henioo

Samo zaś Muzeum Bursztynu prezentuje historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę tego pięknego materiału na przestrzeni wieków. Zobaczyć tu można unikatowe okazy przyrodnicze, zabytki sztuki, ale i współczesne wyroby oraz biżuterię.Eksponatami Muzeum są m.in. Bursztynowy Słowik z Sopotu, przepiękne jajko Faberge - prezent dla miasta Gdańsk z okazji jego 1000-lecia, piękne szachy, żaglowiec oraz gitara.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku, toja1358
Muzeum Bursztynu w Gdańsku, toja1358

W katowni zaaranżowano trzy cele więzienne, nawiązujące klimatem i wystrojem do ponurej tradycji miasta. Można się przestraszyć! W muzeum można spędzić dużo czasu i się nie nudzić!Muzeum Bursztynu
ul. Targ Węglowy 26, Gdańsk
tel. 58/ 301-47-33
bursztyn@mhmg.pl
www.mhmg.pl

Muzeum Bursztynu w Gdańsku, toja1358
Muzeum Bursztynu w Gdańsku, toja1358

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–13:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 11:00–16:00

Gdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Gdańsk Trójmiasto
Muzea i skanseny
Normalna
muzea
54°20'59N, 18°38'51E
16 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację