Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
54°20'59" N, 18°38'51" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–13:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–18:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 11:00–16:00

Unikatowe Muzeum Bursztynu w Gdańsku to jeden z oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Gdańsk. Jest to miejsce, które z pewnością jest godne zwiedzenia, tym bardziej, że nie w każdym mieście takie muzeum jest.Siedziba Muzeum

Muzeum Bursztynu to jedno z najmłodszych muzeów Gdańska, bo swe podwoje dla zwiedzających otworzyło w czerwcu 2006 roku. Mieści się ono w unikatowym na skalę europejską gotycko-renesansowym zespole Przedbramia na ulicy Długiej. Zespół ten tworzą 3 części: Wieża Więzienna, Szyja z Domem Więziennym oraz Katownia. Niegdyś był to kluczowy element średniowiecznych fortyfikacji miasta, o czym można się przekonać w jednej z części muzeum, która prezentuje historię i etapy powstawania tego budynku.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Muzeum Bursztynu w Gdańsku

Samo zaś Muzeum Bursztynu prezentuje historię powstania bursztynu, jego właściwości, pozyskiwanie oraz obróbkę tego pięknego materiału na przestrzeni wieków. Zobaczyć tu można unikatowe okazy przyrodnicze, zabytki sztuki, ale i współczesne wyroby oraz biżuterię.

Eksponatami Muzeum są m.in. Bursztynowy Słowik z Sopotu, przepiękne jajko Faberge - prezent dla miasta Gdańsk z okazji jego 1000-lecia, piękne szachy, żaglowiec oraz gitara.

Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Muzeum Bursztynu w Gdańsku
Muzeum Bursztynu w Gdańsku


W katowni zaaranżowano trzy cele więzienne, nawiązujące klimatem i wystrojem do ponurej tradycji miasta. Można się przestraszyć! W muzeum można spędzić dużo czasu i się nie nudzić!

Muzeum Bursztynu
ul. Targ Węglowy 26, Gdańsk
tel. 58/ 301-47-33
bursztyn@mhmg.pl
www.mhmg.plGdańsk noclegi

Gdańsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138293 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020