Muzeum Broni i Militariów w Świdnicy

Muzeum Broni i Militariów w Świdnicy

W XVIII wieku Świdnicę przekształcono w miasto twierdzę, jednak mimo to miasto zostało zdobyte a umocnienia częściowo rozebrano. Do dzisiaj zachowały się fragmenty ówczesnych fortyfikacji, można je zobaczyć odwiedzając ciekawe prywatne Muzeum Broni i Militariów w Witoszowie Dolnym koło Świdnicy.Nowa siedziba w Witoszowie Dolnym

Do 2009 roku Muzeum znajdowało się w pobliżu katedry, w podziemiach XVIII-wiecznego wału głównego twierdzy świdnickiej, jednak obecnie przeniosło się do pobliskiego Witoszowa Dolnego, gdzie powstała nowa większa siedziba.

Odnalazły tu miejsce wszystkie eksponaty, zbiory broni strzeleckiej, maszynowej i wielokalibrowej, jak również sprzęt ciężki z XIX i XX wieku - pojazdy wojskowe, opancerzone i czołgi. Dla miłośników broni to świetne miejsce, a prowadzi je pasjonat Stanisław Gabryś.

Muzeum Broni i Militariów
ul. Jana Kochanowskiego, Witoszów Dolny 7 koło Świdnicy
tel. 74/ 852-52-34, 603-458-908
 

 

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

KOLONIA LEŚNA

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020