Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne w Surażu, Joanna

Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne w Surażu

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne w Surażu na Podlasiu jest prywatną placówką prowadzoną przez Wiktora Litwińczuka. Początki kolekcji sięgają 1936 roku, gdy miejscowy rolnik Władysław Litwińczuk, ojciec obecnego właściciela, wyorał kamień, który okazał się toporkiem z epoki neolitu. Wtedy na terenie Suraża przeprowadzono wykopaliska archeologiczne. Część odnalezionych eksponatów trafiła do muzeum w Grodnie, a część została w prywatnej kolekcji Władysława Litwińczuka.

Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających w 1986 w prywatnym domu. Wśród zgromadzonych zbiorów można oglądać między innymi:
- wykopaliska archeologiczne z epoki neolitu,
- militaria od średniowiecza do czasów wojen światowych,
- krzyże i płyty nagrobne różnych wyznań,
- przedmioty codziennego użytku,
- numizmaty, dokumenty i zabytki techniki.
Właściciel ciekawie opowiada o Surażu, jego historii i zgromadzonych eksponatach.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 16:00–20:00
  • wtorek: 16:00–20:00
  • środa: 16:00–20:00
  • czwartek: 16:00–20:00
  • piątek: 16:00–20:00
  • sobota: 09:00–18:00
  • niedziela: 09:00–18:00

Adres

Muzeum Archeologiczno-Etnograficzne
ul. Białostocka 6, Suraż
tel. 85/ 650-31-16

GPS: 52°57'9N, 22°57'38E

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022